Allah Var Üzüntü Yok

Allah Var üzüntü Yok 

Allah, sevdiği kullarına üzüntü verir.Üzüntü, dert verdikçe de sevap defterine bir yenisi eklenmiş olur.

Yüce Rabbimiz tarafından gelecek sevince de derte de kapımız her daim açık olması gerekir. Başımıza herhangi bir istenmeyen olay, sıkıntı ya da bela geldiği zaman isyana kapılmamalıyız. Çokça şükür etmek ve sabır göstermek belaların arkasından ikramlarında gelmesine neden olacaktır. Hatta Yüce makama sahip olan kişilerde ”Allah var gerisi boş. Allah bize yetişir, başka şeye ihtiyaç yok” cümlesi üzerinde çokca durmuştur.

Müslümanlık demek üzüntüyü kendisine mutlaka ikram bilmektir. Bu sayede sabıra karşı direnç göstermeniz Allah katında bakıldığı zaman da sevilen kulları arasında yer almanıza neden olacaktır. Zaten bu dünyada bir hayat sürüyorsak amacımızın ne olduğunu unutmamamız gerekiyor. Burada önemli olan hususlardan birisi de Yüce Rabbimizi razı edebilmektir. Bu yüzden dolayı başınıza bir sıkıntı bile gelse hemen Rabbimize sığının.Çünkü her şeyi ol deyince oldurtan allahım sıkıntılarınıza da çare bulacaktır.

Allahın sevdiği kullarına baktığımız zaman insanlara ve Allah’a hizmet eden kulları olduğunu söylememiz gerekiyor. Bu yüzden dolayı kendisini allaha adamış olan insanoğlu da asla yarı yolda kalmaz. Allah’ın sevdiği kulları gelecek nimete de derte de asla hayır demezler.Başına bir bela geldiğinde neden benim başıma bunlar geldi diye asla isyan etmezler. Fakat şeytan ve nefsimizin kandırmacalarına çoğu zaman yenik düşebiliyoruz. Başımıza bir bela geldiği zaman ise hemen  psikologların, kişisel gelişim uzmanların ya da birçok insanların kapısını çalıyoruz. Dert ve belalarımızdan kurtulmak adına onlardan yardım dileniyoruz. Oysa ki bu yapmış olduğumuz çözüm yolu değildir. Yüce Rabbimizin de bakıldığı zaman asla hoşuna gitmez.Tam aksine hayatınız bir cennet bahçesine dönmeye başlayacakken daha da kuyunun dibine girmeye başlamış olursunuz.

Başınıza her ne geliyorsa gelsin şükür etmek, namaz kılmak ve çokca dua etmek sizi güzelliğe doğru sürüklemeye neden olacaktır. Çünkü Rabbim başımıza bela veriyorsa bile bunun sonucunda ödülü de kesmeden hemen arkasından sunmaya devam ediyor.Yeter ki biz insanoğlu islam ve rabbimizin yolundan ayrılmayalım. Allah var üzüntü yok sözünü hayatımızda sürekli olarak tekrarlayalım.

Yorum yapın