Almanca Notlarım

Dünyanın en önemli bilim dilleri arasında Almanca, ikinci sıraya yerleşmiştir. Bu derece önemli bir dili iyi bilmeniz, şüphesiz ki hem eğitim hem de iş alanında pek çok fırsat yakalamanızı sağlayacaktır. İngilizceden sonra en çok konuşulan dillerden biri olan Almanca, global çapta oldukça yaygındır.

Almanca bilmek, öteki dilleri öğrenmenize de yardım eder. Çünkü bu dil, Avrupa dillerinin temelini oluşturur.

İşte www.almancanotlarim.com, size evinizden çıkmaya bile gerek kalmadan pratik ve hızlı bir şekilde Almanca öğrenme imkânı sunmaktadır. Birden fazla dil bilmek her zaman için çok büyük bir avantajdır ve Almanca, dil öğrenmek isteyenler için son derece isabetli bir tercihtir.

 

Almanca Forum

Almanca Forum Sitemiz Yayın Hayatına Başladı Zamanınızı verimli bir şekilde değerlendirmeyi; hiç sıkılmadan, eğlenerek Almanca öğrenmeyi istiyorsanız Almanca Forum sitemiz sizlere fazlasıyla yardımcı olacaktır. Almanca Forumu’nu yayın hayatına başlattık genel olarak insanların kolay Almanca öğrenmelerine yardımcı olmak istiyoruz.
https://almancaforum.com Almanca dili ile ilgili her türlü sohbet ve soru hakkında dostça muhabbet etmemize, sorular sormamıza, anketler oluşturmamıza ve diğer üyelerle iletişim kurmamıza izin veriyor

Neden Almanca Öğrenmelisiniz?

  1. Almanca öğrenimi sayesinde Alman edebiyat dünyasındaki birbirinden güzel başyapıtlara imza atmış yazarların şâheserlerini orijinal hâliyle okuyabilirsiniz. Einstein, Freud, Beethoven, Kafka ve Goethe bunlardan yalnızca birkaçıdır.
  2. Bir araştırmaya göre internette İngilizceden sonra en çok kullanılan dil Almancadır. Dünyadaki kitapların 5’te biri, Almanca dilinde yazılmıştır. Özetle Almanca, size uçsuz bucaksız bir dünyanın kapılarını aralayacaktır.
  3. Almanca bilgisi meslekî, zihinsel ve kültürel ufkunuzu genişletir. Farklı kültürlerle tanışma olanağına eriştirir.
  4. Üniversite öğreniminde de Almanca dil bilmenin avantajlarından yararlanılabilir.
  5. Almanca konuşma, okuma ve yazma becerilerinizin gelişmiş olması, iş bulma şansınızı da artırır. Ülkemizde binlerce Alman firması mevcuttur. Öte yandan Alman şirketleri uluslararası pazarda lider konumdadır. Küresel iş piyasasında Almanca, sizi bir adım öne geçirecektir. Global büyüklükteki şirketlerden birinin kapısından girmeniz, Almanca sayesinde mümkün olabilir.

Online Almanca Öğren

Almanca dersleri alanında geniş bir kaynak olma hedefiyle yola çıkan almancanotlarim.com ; bu dili tüm incelikleriyle öğrenmenize katkıda bulunacaktır. Hiç altyapısı olmayanlar bile sitedeki bilgiler ve dokümanlar sayesinde zorlanmadan Almanca öğrenmeye başlayabilir.

Online Almanca kursunu herkesin bir tık kadar yakınına getiren ‘Almanca Notlarım’, temel düzeyde basit anlatımlardan, ileri seviye bilgilere kadar geniş bir yelpazeye sahiptir.

Sitedeki bilgilerden yararlanarak Almanca kelime dağarcığınızı artırmanız, günlük dilde kendinizi Almanca ifade edebilecek seviyeye gelmeniz mümkündür. Böylelikle, ileri düzey Almancaya geçiş için temeliniz oluşacaktır.

Gündelik deyimlerden çeşitli Almanca sorulara; sağlık, spor, ulaşım, hukuk terimlerinden Almanca en çok aranan konulara kadar pek çok şeyi bulabileceğiniz sitede, yabancı dil öğrenimiyle ilgili püf noktalarından da bahsedilmektedir.

Almanca kelimeleri ezberlerken işinizi kolaylaştıracak yöntemler, Alman kültürüyle ilgili ilginç bilgiler ve daha fazlası yine bu sitede yer almaktadır.

Almanca gramer konularının yalın bir dille işlendiği siteye, görüntülü Almanca dersleri ve birçok PDF kaynak da eklenecektir.

Unutmayın, hiçbir zaman geç değildir! Size Almancayı sevdirecek olan bu site, bu dili adım adım öğrenmenize rehberlik edecektir.