Başarılı İnsanların 8 Sırrı

Başarılı İnsanların 8 Sırrı

Başarılı İnsanların 8 Sırrı

İnsan hayatında yapmak istediği bir iş de olsun, uğraştığı hobi olsun başarılı olmak ister. En çok isteğini başarıyı kısa yoldan yakalamak istemesidir. Başarı şikâyet ederek, kısa yoldan da gelmez. Başarının kolay yoldan geleciğini düşünüyorsanız unutun. Başarı emek, istikrar ve sabır ister. Başarı olmak istiyorsanız zor yolu her zaman seçmeniz gerekecek. Hayatın genel kurallarından birisi.

Çevremizde kıskandığımız birçok başarılı insan var. Hatta arkalarından dedikodu yapmışlığımız veya başarılarına imrendiğimiz için yollarına engel çıkarttığımız zamanlar bile olabilir.

Hayatımızda kıskandığımız başarılı insanların 8 sırrı

1)Zaman Yönetimi

Günlük hayatlarında verimliliklerini artırmak hayatlarını belli plana oturturlar. Bu yöntemi uygulayan insanlar aynı anda birden çok işle ilgilenmek yerine, tek bir işe daha kolay konsantre olabiliyorlar. Hayatınızda işleri hepsini birden yapmaya çalışmayın. Bir sıraya koyun ve teker teker yapın.

2)Sabır Olur

İnternet çağında insanlar çok sabırsız olmaya başladı. Sosyal medyayı ve gerçek hayatı bir gördüğünden dolayı insanların hayatlarında da sabrı kalmadı. Bir işte başarılı olmak istiyorsanız sabırlı olmak zorundasınız. Sabır olarak yaptığınız işte pratik yaparak deneyimlerinizi kalıcı hale gelecektir.

3)Şikâyet Odaklı Değil, Çözüm Odaklı Olur

Sürekli birileri eleştiren ve kendi hayatını iyileştirmeye çalışan insan başarısız olmaya mahkumdur. Birilerinin ellerinden tutmasını isterler. Ağlayan küçük bir bebek gibi sızlanır dururlar. Başarılı insan sızlanmak yerine sorunu kaynağından çözer.

4)Duygu Yönetimi Yapar

Başarılı insanlar kriz zamanlarda nasıl bir duygu durumu içinde olduğunu anlar ve mantıklı düşünerek karar verir. En kötü günlerinde bile olsalar günlerini kendilerine zehretmezler ve soğukkanlı davranırlar.

5)Hata Yapmaktan Korkmazlar

Hatasız kul olmaz. Kimseyi kandırmayalım, başarılı olmak için hata yapmamız ve hatalarımızdan ders alıp harekete geçmek gerekir. Hata yaptığında başarısız sayılmazsın eğer hatanı sürekli tekrarlıyorsan bir sorun var demektir. Kendisiyle rekabet eder ve yaptığı işi geliştirmeye çalışır.

6)Düşünerek Harekete Geçer

Başarılı insanlar genellikle ilk önce yapacağı bir iş hakkında strateji belirler ve harekete geçer. Sahip oldukları enerjiyi doğru kanallara aktarmasını bilir ve ona göre davranır. Nerede duracağını bilir ve nerede harekete geçeceğini bilir

7)Dinlemesini Bilir

Hayatında çok zorlu problemle karşılaştığında çözmesini bilir ama bu problemi yakın çevresini paylaşır onları dinler ve yakın çevresinin fikirlerini tartarak hayatındaki problemleri çözüm getirmesinde bilir. Çevresindekilere daha çok konuşma fırsatı verir ve onları aktif dinler

8)Disiplinli Yaşar

Başarılı insanların genel özelliklerin birisi de disiplinli yaşar, kendine ait kurallar ve ilkeler belirleyip yaşar.

Yorum yapın