Duayla Gelen Huzur

Duayla Gelen Huzur

Duayla Gelen Huzur

İslam’da dua, Allah’la kul arasında ki perdeleri kaldırır. Dua sevgisi, Allah’a yakınlaştırır, köprü kurar. Dua ile kurulan bağ, kulun iç huzurunu sağlar.

İslam dininde dua çok önemlidir. Nitekim, ‘‘Bir babanın oğlu için duası, peygamberin ümmeti hakkında ki duası gibi makbuldür.’’ Dua sevgisi ile gelen huzur, sizin Hakk’a yaklaşmanız ile olacak. Dua faziletleri ile kullar için cennetin kapıları aralanıyor…

Duanın Faziletleri

Dua etmek, Allah’a el açmak; onunla kurduğunuz bağdır. Elbette faziletli olan; şükür duası, şifa duası, bereket duası, nazar duası gibi özel dualar; Allah’tan istemenin en güzel yoludur. Ona yaklaşmak, onun istediği şekilde ona ulaşmak dualar ile olacaktır.

Allah ona açılan elleri boş çevirmez…

O’nun rızasını almak her şeyden önce gelir. Allah ona açılan elleri boş çevirmeyecektir. Bunun için isteyin. Dua ederek, ibadet ederek Allah’tan istemek, dertte sıkıntıdan ona sığınmak en hayırlı kullarına nasip olur. Faziletli olan, önemi olan duaları okumak Allah’tan istemenin en güzel yolu olacaktır.

Her Gün Okunması Gereken Dualar

Faziletli dualar her gün okunması gereken dualar, Allah’tan bereket, sağlık istendiğin okunacak dualar gibi Kur’an’ı Kerim içinde fazileti ile yer alan dualar vardır. Bu duaları okumak, sizin Allah’a yakınlaşmanızın yanında, ona olan sevginizi gösterdiğiniz, isteklerinizin boş çevrilmediği dualardır. Dua edin ve her zaman sadece Allah’tan medet umup, Allah’tan isteyin.

Namazdan sonra, dua ederken;

“Allahümmeecirnîminennâr ve edhılnil Cennete” demezse melekler, “Yazık şuna, Cehennemden korunmasını istemekten âciz kaldı,” Cennet de, “Yazık şuna Cenneti istemekten âciz oldu” der.) [Taberânî]

Sabahları üç defa;

“Eûzübillahis-semî’ilalîmimineşşeytânirracîm” diyerek Haşrsûresinin son üç âyetini okuyana, 70 bin melek, akşama kadar dua eder. O gün ölürse şehit olur. [Tirmizî]

Sübhânallahi ve bi-hamdihisübhânallahil-azîm) tesbihini, sabah akşam yüz kere okuyanın günahları af olur, dertlerden arınılır ve bir daha günah işlemekten uzaklaşır.

Dua etmek isteyen kullar için namaz duaları ve namazdan sonra okunacak dualar öğütlenir. Kullar, Allah’a yaklaşmak için içten dua etmelidir.

Yorum yapın