Allah Sevgisi

Herkes Allah'ı sevdiğini iddia etmektedir. Oysa "davalı, iddiasını ispat etmekle mükelleftir" sözü meşhurdur. Allah'ı sevdiğini söyleyen bir kimse onun emir ve yasaklarına uymakla mükelleftir. Ancak her şeyden önce Allah'a doğru inanmak gerekir. Allah'a, onun bildirdiği gibi inanmayan bir kişinin, onu sevmesi mümkün değildir. O sadece seviyorum diye kendini kandırır ve Allah'ı değil, kendi dünyasındaki bir hayali sevmiş olur. Örneğin Allah göktedir diyenler, onu bir yerde oturuyor zannedenler, "Allah baba" diyerek ona cinsiyet isnad edenler, melekleri Allah''ın kızları zannedenler, Allah'ın sıfatlarını yaratılmış mahlukların sıfatlarına benzetenler (örneğin Allah'ın zekası, aklı, düşünmesi, ilahi şuur vs.) diyenler, Allah'a doğru inanmayan kişilerdir. Bu inançlardan birine sahip olan bir insan Müslüman sayılmaz, nerede kaldı ki Allah'ı sevebilsin? Ayrıca bazıları "Ben her yerde onu görüyorum, dünyada Allah'ı gördüm" diye İslam dışı şeyler söylemektedir. Oysa Allah'ın dünyada görülemeyeceğini, Cennette görüleceğini İslam âlimleri bildirmiştir. Bu görme nasıl olacaktır diye düşünmemeli, öylece inanmalıdır. Allah cennette görülecek demek, "Allah'ın mekanı cennettir" demek değildir. Allah, zamansız ve mekansızdır.

Allah'ı seviyorum demek ! hayatımıza atılan en güzel imzadır. Yaşam boyu onurla taşıyacağınız mühür dür. Onu seven bilsin ki ; kazanan kendisi olacaktır.

Allah'ım seni o kadar çok seviyorum ki; bu cümleler sana olan sevgimin tarifini yapmaz. Bambaşka seviyorum seni , sen benim en büyük sırdaşımsın, beni en doğru sen anlarsın. Sana olan sevgim beni hayata bağlıyor. Adına şanına bir oluşuna yemin ederim ki seni çok seviyorum. Beni bağışla Allah'ım affet sana layık kul olamadım ve inancımla mahşer günü o meydanda izin verirsen tüm gücümle bu cümleyi haykıracagım Allah'ım seni çok seviyorum diyeceğim sonum varış yurdum alevli ateşte olsa! seni sevmekten vazgeçmeyeceğim.