Allah Sevgisi

ikra

Yönetici
Allah’ım
Başımıza gelen her şerdeki hayrı görebilecek “sabır”, “tevekkül”, “teslimiyet” nasip eyle..

Allah’ım
Başımıza gelen her şerdeki hayrı görebilecek “sabır”, “tevekkül”, “teslimiyet” nasip eyle..
Paylaştığınız güzel duaya âmin diyor ve dualarımızın hayırlısıyla kabul olmasını niyaz ediyorum. İnsan her şerde bir hayır vardır sözünü kendine düstur edinmelidir. Başına bir belâ geldiğinde daha kötüsü gelmediği için sevinmeli, sabretmeli ve kendisinden daha kötü durumda olanları düşünüp hamd ederek bu belâdan kurtulmak için dua etmelidir. Allahü teâlâ'nın her yarattığında nice hikmetler vardır. Bizim bunları anlayamıyor olmamız, onları inkâr etmeyi gerektirmez. Hiçbir şey başıboş yaratılmamıştır. Mikropların bile faydası vardır. İnsanın şer sandığında hayır olduğu gibi, hayır zannederek ille de olsun diye istediklerinde de şer olabilir. Bu nedenle insan daima hayırlısını dilemelidir. Teslimiyet, tevekkül, rıza ve sabır gibi güzel hasletlere sahip olan insan ne yaşarsa yaşasın umutsuzluğa kapılmaz.

Rabbim ben yine düşünüyorum. sen eşi benzeri olmayansın, sen bütün eksiksiz sıfatların sahibisin, rahmetinin bir damlası benim sonsuz mutluluğumdur.

Rabbim merhamet'inin kucağına al kalbimi.
Ben çaresizim sen ehad'sın
Ben yaratılıyorum yaratan sensin
Ben yokum var eden sensin

Şahid yaz büyüklüğüne bu küçük kalbimi Allah'ım