Bir İyilik yap kendine..Ve kalk kitap oku.

12 Haz 2020
25
25
Kitap hiçbir karşılık beklemeden, size sonsuz dünyaların kapısını açıp dostluk eden; en samimi, gerçek dosttur. Bir sayfayı aralamak kadar kolaydır o dosta ulaşmak. Kendiniz için, yüreğinizin, aklınızın güzelleşip çoğalması için okuyun.
 
12 Haz 2020
4
7
Manevi basamakları birer birer tırmanmak, başarı yolunda ilerleyebilmek ve kendini geliştirmek kitap okumakla mümkündür. Kitaplar insanın hem yalnızlığını hem bilgi ihtiyacını giderir. Kitap okumak insanın kelime dağarcığını genişlettiği gibi, kalbini de genişletir yani insana huzur verir, gönlünü ferahlatır, hayata daha pozitif bakmayı sağlar. Kitaplar her yerde kolayca bulunan fakat yeterince değeri bilinmeyen hazinelerdir.
 
12 Haz 2020
37
29
Kitaplar cehaleti aldığı gibi, bilmekle bildiğini sanmak arasındaki o ince çizgiyi koruyor. Kitap okuyan insanın nefesinden, soluğundan akıyor o ilim. Çocuklarınızı hayatla tanıştırırken, lütfen ilk iş kitaplarla da tanıştırın. Aydın bir gelecek, ancak buna bağlıdır.
 
12 Haz 2020
42
21
Vücudun içindeki diğer tüm kaslar gibi, beynin de güçlü ve sağlıklı kalması için egzersiz yapması gerekmektedir. Okuduğumuz her şey kafamızı yeni bilgi parçalarıyla doldurur ve bu bilgilerin ne zaman işe yarayacağını bilemeyiz. Sahip olduğumuz daha fazla bilgi, karşılaşacağımız herhangi bir mücadeleyi daha donanımlı bir şekilde ele almamızı sağlayacaktır.
 
14 Haz 2020
15
11
Kitap okumak için öncelikle zamanı iyi ayarlamak lazım. Hangi saatte daha verimli olacaksa o vakitte okumalı ki hem ruha hem akla hitap edebilmeli. Uykulu veya aklın meşgul olduğu zamanlarda okumak sadece kendine eziyettir. Kitaba da saygısızlıktır. Oysa ki kitap okuyanın kendisinde birşeyler bulmasını içerdiği bilgileri yaşamasını hayal etmesini ister.
 
12 Haz 2020
31
20
Bilgiye ulaşmak okumayla sağlanır. ... Okuyarak elde ettiğimiz bilgiler sayesinde beynimizdeki nöronlar arasında ilişki artar. Kısaca okuma eylemiyle beynimizin kapasitesini artırır, zekamızı geliştirir.
 
22 Eyl 2020
3
0
bambaşka bir olaydır..bir an kendiniz olmaktan çıkıp yeni bir kahraman olarak sonunu bilmediğiniz bi yolculuğa çıkarsınız..farklı kişiler tanır,farklı hayatlar görürsünüz..kitap okumak insan ruhunu inceltir, rafine hâle getirir.
 


Son mesajlar

Forum İstatistik

Konular
432
Mesajlar
2,150
Kullanıcılar
286
Son üye
Atakan

Çevrimiçi üyeler

Üst