Bir İyilik yap kendine..Ve kalk kitap oku.Katılım
12 Haz 2020
Mesajlar
32
Tepkime puanı
28
Kitap hiçbir karşılık beklemeden, size sonsuz dünyaların kapısını açıp dostluk eden; en samimi, gerçek dosttur. Bir sayfayı aralamak kadar kolaydır o dosta ulaşmak. Kendiniz için, yüreğinizin, aklınızın güzelleşip çoğalması için okuyun.
 
Katılım
12 Haz 2020
Mesajlar
5
Tepkime puanı
8
Manevi basamakları birer birer tırmanmak, başarı yolunda ilerleyebilmek ve kendini geliştirmek kitap okumakla mümkündür. Kitaplar insanın hem yalnızlığını hem bilgi ihtiyacını giderir. Kitap okumak insanın kelime dağarcığını genişlettiği gibi, kalbini de genişletir yani insana huzur verir, gönlünü ferahlatır, hayata daha pozitif bakmayı sağlar. Kitaplar her yerde kolayca bulunan fakat yeterince değeri bilinmeyen hazinelerdir.
 
Katılım
12 Haz 2020
Mesajlar
41
Tepkime puanı
28
Kitaplar cehaleti aldığı gibi, bilmekle bildiğini sanmak arasındaki o ince çizgiyi koruyor. Kitap okuyan insanın nefesinden, soluğundan akıyor o ilim. Çocuklarınızı hayatla tanıştırırken, lütfen ilk iş kitaplarla da tanıştırın. Aydın bir gelecek, ancak buna bağlıdır.
 
Katılım
12 Haz 2020
Mesajlar
48
Tepkime puanı
26
Vücudun içindeki diğer tüm kaslar gibi, beynin de güçlü ve sağlıklı kalması için egzersiz yapması gerekmektedir. Okuduğumuz her şey kafamızı yeni bilgi parçalarıyla doldurur ve bu bilgilerin ne zaman işe yarayacağını bilemeyiz. Sahip olduğumuz daha fazla bilgi, karşılaşacağımız herhangi bir mücadeleyi daha donanımlı bir şekilde ele almamızı sağlayacaktır.
 
Katılım
14 Haz 2020
Mesajlar
23
Tepkime puanı
17
Kitap okumak için öncelikle zamanı iyi ayarlamak lazım. Hangi saatte daha verimli olacaksa o vakitte okumalı ki hem ruha hem akla hitap edebilmeli. Uykulu veya aklın meşgul olduğu zamanlarda okumak sadece kendine eziyettir. Kitaba da saygısızlıktır. Oysa ki kitap okuyanın kendisinde birşeyler bulmasını içerdiği bilgileri yaşamasını hayal etmesini ister.
 
Katılım
12 Haz 2020
Mesajlar
34
Tepkime puanı
18
Bilgiye ulaşmak okumayla sağlanır. ... Okuyarak elde ettiğimiz bilgiler sayesinde beynimizdeki nöronlar arasında ilişki artar. Kısaca okuma eylemiyle beynimizin kapasitesini artırır, zekamızı geliştirir.
 
Katılım
22 Eyl 2020
Mesajlar
5
Tepkime puanı
0
bambaşka bir olaydır..bir an kendiniz olmaktan çıkıp yeni bir kahraman olarak sonunu bilmediğiniz bi yolculuğa çıkarsınız..farklı kişiler tanır,farklı hayatlar görürsünüz..kitap okumak insan ruhunu inceltir, rafine hâle getirir.
 
Üst