Duayla Gelen Huzur


Duayla Gelen Huzur


Duayla Gelen Huzur

İslam’da dua, Allah’la kul arasında ki perdeleri kaldırır. Dua sevgisi, Allah’a yakınlaştırır, köprü kurar. Dua ile kurulan bağ, kulun iç huzurunu sağlar.
İslam dininde dua çok önemlidir. Nitekim, ‘‘Bir babanın oğlu için duası, peygamberin ümmeti hakkında ki duası gibi makbuldür.’’ Dua sevgisi ile gelen huzur, sizin Hakk’a yaklaşmanız ile olacak. Dua faziletleri ile kullar için cennetin kapıları aralanıyor…

Duanın Faziletleri

Dua etmek, Allah’a el açmak; onunla kurduğunuz bağdır. Elbette faziletli olan; şükür duası, şifa duası, bereket duası, nazar duası gibi özel dualar; Allah’tan istemenin en güzel yoludur. Ona yaklaşmak, onun istediği şekilde ona ulaşmak dualar ile olacaktır.
Allah ona açılan elleri boş çevirmez…
O’nun rızasını almak her şeyden önce gelir. Allah ona açılan elleri boş çevirmeyecektir. Bunun için isteyin. Dua ederek, ibadet ederek Allah’tan istemek, dertte sıkıntıdan ona sığınmak en hayırlı kullarına nasip olur. Faziletli olan, önemi olan duaları okumak Allah’tan istemenin en güzel yolu olacaktır.

Her Gün Okunması Gereken Dualar

Faziletli dualar
her gün okunması gereken dualar, Allah’tan bereket, sağlık istendiğin okunacak dualar gibi Kur’an’ı Kerim içinde fazileti ile yer alan dualar vardır. Bu duaları okumak, sizin Allah’a yakınlaşmanızın yanında, ona olan sevginizi gösterdiğiniz, isteklerinizin boş çevrilmediği dualardır. Dua edin ve her zaman sadece Allah’tan medet umup, Allah’tan isteyin.
Namazdan sonra, dua ederken;
“Allahümmeecirnîminennâr ve edhılnil Cennete” demezse melekler, “Yazık şuna, Cehennemden korunmasını istemekten âciz kaldı,” Cennet de, “Yazık şuna Cenneti istemekten âciz oldu” der.) [Taberânî]
Sabahları üç defa;
“Eûzübillahis-semî’ilalîmimineşşeytânirracîm” diyerek Haşrsûresinin son üç âyetini okuyana, 70 bin melek, akşama kadar dua eder. O gün ölürse şehit olur. [Tirmizî]
Sübhânallahi ve bi-hamdihisübhânallahil-azîm) tesbihini, sabah akşam yüz kere okuyanın günahları af olur, dertlerden arınılır ve bir daha günah işlemekten uzaklaşır.
Dua etmek isteyen kullar için namaz duaları ve namazdan sonra okunacak dualar öğütlenir. Kullar, Allah’a yaklaşmak için içten dua etmelidir.

Kaynak: https://www.sevgiforum.com/konular/duayla-gelen-huzur.39/
 

Katılım
15 Haz 2020
Mesajlar
9
Tepkime puanı
4
Müslüman başına gelen sıkıntılara isyan etmez. Feryad-ü figan edip, bağırıp çağırmak yerine dua eder. Müslüman bilir ki bu dünyada duasının kabul olduğunu görmese bile o dua âhirette derecesinin yükselmesine, günahlarının affına vesile olacaktır. 4444 kere salat-ı tefriciye okumanın sıkıntıları giderdiği bildirilmiştir. Günlük duaları da hiç ihmal etmemek gerekir. Ayrıca 4 bin defa Allah deyip kendi üzerine üflemenin sıkıntıya iyi geldiği dini kitaplarda belirtilmektedir.
 
Katılım
12 Haz 2020
Mesajlar
42
Tepkime puanı
21
Dua kulun Rabbini tanımasının bir alametidir. Dua eden bir kul, Allah’ın rahmetine ve cömertliğine inandığı gibi O’nun kudretinin sonsuzluğuna da inandığını göstermiş olur. Bu yönüyle dua etmek başlı başına bir ibadettir. Rabbimiz kullarının dua etmesini, muhtaçlığını itiraf ederek ihtiyaçlarını istemesini sevmektedir. Kulun geçici nimetlerle şımararak her şeyi kendi elinde zannedip müstağnilik taslamasını hoş görmemektedir. Bir ayet-i kerimede dua etmeyenler şöyle azarlanmaktadır: “(Ey Muhammed!) De ki: ‘Duanız olmasa Rabbim size ne diye değer versin! Siz (Allah’ın nimetlerini, ayetlerini) yalanladınız. Öyle ise azap yakanızı bırakmayacak.” (Furkan; 77)
 
Katılım
10 Kas 2019
Mesajlar
46
Tepkime puanı
22
"Allahım! Umudum, senin rahmetindir. Beni göz açıp kapayıncaya kadar bile nefsime bırakma." Âmin Hayırla kalın Rabbıme emanet olun
 

ikra

Yönetici
Katılım
12 Eyl 2019
Mesajlar
561
Tepkime puanı
621
Allah’ım! Seni anmak, sana şükretmek, sana güzelce kulluk etmekte bana yardım et.
 
Katılım
13 Eyl 2019
Mesajlar
106
Tepkime puanı
24
Cuma'ya Bismillah
Öyle güzel bir cuma olsun ki
Olmaz dediğiniz olsun
Bitmez dediğiniz bitsin
Sabrettiğinize değsin

Hayırlı Cuma'lar..
 


Üst