Dünya barışı nasıl sağlanır ?

ikra

Yönetici
Dünya barışı nasıl sağlanır ?

Neden ? Yıl olacak 2020 dünyada ülkeler kıran kırana bir savaş veriyor. Çocuklar ölüyor anneler babalar ölüyor gençler hayatının baharında ölüm ile neticelenen sona kavuşuyor.

Değerler ayaklar altına alınıyor insanlar pervasızca cana kıyıyor. Farkındamıyız insanlık ölüyor !

Ben hepinizi Allah'a şikayet edeceğim

Savaşların ölümlerin kadın ve çocuklara şiddetin olmadığı bir dünyada yaşamak benim hakkım.

Dünyamı kirletmeyin artık buna hakkınız yok.

Dünya barışının başlaması için öncelikle silah satıp para kazanan ülkelerin durdurulması gerek. Aşırı silahlanma her zaman barışı tehdit eder.

Acı çile ve gözyaşı zirve yapmış 2020 de.
Dünya barışı ancak insanlar la ilahe illallah Muhammed Resulullah derse ve buna tüm kalbi ile inanırsa ancak o zaman mümkün olabilir.

Günümüzde sahte şeyhler ben hocayım diyen yalancılar, ben alim insanım diyen şarlatanlar , İslam'dan bı haber yaşayıp ve İslam'da olmayan kuralları varmış gibi anlatan insan müsveddeleri ayırt edilmedikçe dünya barışı sağlanmaz.

ikra

Yönetici
Acı çile ve gözyaşı zirve yapmış 2020 de.
Dünya barışı ancak insanlar la ilahe illallah Muhammed Resulullah derse ve buna tüm kalbi ile inanırsa ancak o zaman mümkün olabilir.

Günümüzde sahte şeyhler ben hocayım diyen yalancılar, ben alim insanım diyen şarlatanlar , İslam'dan bı haber yaşayıp ve İslam'da olmayan kuralları varmış gibi anlatan insan müsveddeleri ayırt edilmedikçe dünya barışı sağlanmaz.

Durum gerçekten de çok vahim Birleşik Devletler de protestolar sürüyor george floyd ölümü ile başlayan kaos tüm amerikya ve dünyanın farklı ülkelerine yayılmış durumda. Umarız bir önce barış ve halkaların kardeşliği sağlanır.
İnsanların ten rengine bakılmadan onlara gereken değerlerin verilmesi ümidiyle .... İnadına barış diyoruz.

Paylaşımınız için teşekkür ederim. Devletler "bana dokunmayan yılan bin yaşasın" anlayışında oldukça dünya barışının gerçekleşmesi mümkün değildir. Zaten önce her ülkenin kendi içerisinde birlik olması gerekir. Eğer biz bize sahip çıkmaz ve bölünürsek dünya barışından konuşmamız bir işe yaramaz.
Sevgi, saygı, dürüstlük, güven, sadakat ve barış gibi kavramların lafta kalmayıp hayatımızı kuşatması dileğiyle.

Paylaşımınız için teşekkür ederim. Devletler "bana dokunmayan yılan bin yaşasın" anlayışında oldukça dünya barışının gerçekleşmesi mümkün değildir. Zaten önce her ülkenin kendi içerisinde birlik olması gerekir. Eğer biz bize sahip çıkmaz ve bölünürsek dünya barışından konuşmamız bir işe yaramaz.
Sevgi, saygı, dürüstlük, güven, sadakat ve barış gibi kavramların lafta kalmayıp hayatımızı kuşatması dileğiyle.
Maalesef toplumun bir kesimi Türk-Kürt insanları ayırarak bölücülük yapmaktadır. Oysa ırkı, rengi ne olursa olsun Müslüman'lar kardeştir. Ehl-i sünnet itikadında olan tüm müminler vücudun organları gibi birlik içinde olmalıdır.

Dünya barışı sağlanabilmesi için, öncelikle bireylerin kendi ile barışması gerekmektedir. Kendi benliğine küs, sırt çevirmiş bireylerin; toplum oluşturmasını bekleyemeyiz. En ufak başarısızlığını, bir başkasına yıkıp; yıkımlar, zarar vermeler ile buna çözüm bulacağını düşünür.

Zeynep

Editör
Temelin sağlam olması önemli ! çocuğun doğumu, gelişimi, büyüyüp hayata atılma süreci çok önemli bir etken gibi görünüyor.
Aslında yarınlarımızın geleceğimizin tohumlarını biz yetişdirdiğimiz çocuklar ile ekiyoruz., ve onların yaşam biçimi ile ekileni biçiyoruz.

Kendi varlığını korumak için diğer ülkeleri yok etmeyi amaç edinen zalimler iflah olmadığı ya da bu dünyadan temizlenmediği sürece, dünya barışının sağlanması temennide kalacaktır. Bu mesele barış gününde birkaç süslü cümle kurmak kadar basit değildir. Kan emici devletlerle müttefik olmak, dünya barışının temeline dinamit koymaktır. Oysa ateşkes imzaladığımız, bize dost gibi görünen o benciller daima bizim kötülüğümüzü istemekte, gündüz bizimle beraber gülleri sularken gece dibine kezzap dökmektedir. Önce Türkiye'nin kendi içinde birlik olması gerekirken muhalefet partilerinin birbirini yemesi, insanların kürt-Türk diye bölünmesi, kardeşlik, dostluk gibi kavramların siyasi ideolojilerle hebâ edilmesi gerçekten çok acınası bir durumdur.

Her şeyden evvel Türkiye'nin, kendi içindeki düşmanlardan, vatan hâinlerinden arındırılması gerekir. Teröristler milletin vergileriyle beslenmeyi hak etmemektedir. Katili, hırsızı, anarşisti, her türlü suçluyu hapse tıkmak bir çözüm değildir. İslam'ın bildirdiği had cezaları uygulanmadığı ve suçlular hak ettikleri karşılığı bulmadığı sürece, biri bitse biri başlayacak, savaşların, kötülüklerin sonu gelmeyecektir. Şu an dünyada halifelik sistemi yoktur, ne yazık ki Müslümanların başında bir halife mevcut değildir ve dünya barışının bir türlü sağlanamamasının nedenlerinden biri de budur. Hele İslam'la yönetildiği iddia edilen İran, Suudi Arabistan gibi devletler için de bu durum geçerlidir. Lafa gelince %99'u Müslüman olan ülkem icraata gelince %9 seviyesine varamıyorsa sıkıntı büyüktür. Ancak yine de, öteki devletlerle karşılaştırıldığında Türkiye'nin gerçekten farklı bir konumda olduğu söylenebilir. Yüzbinlerce mülteciye kapılarını açan, hangi devlet zor durumda kalsa hemen yardıma koşan, Coronavirüs sürecinde de tonlarca malzeme gönderen Türkiye, dünya barışının sağlanması için çaba harcamaktadır. Ama merhametten maraz doğar sözü gereğince, çoğu zaman bu iyiliklerine diğer devletlerden yeterli karşılık bulamamaktadır. Velhasıl, umarım dünya barışı denen kavram, sadece mitolojik bir efsane gibi, düşüncede kalmaz ve hakikate dönüşür.