En büyük Korkunla Yüzleşmek

ikra

Yönetici
En büyük Korkunla Yüzleşmek (Sözler Köşkü) Volkan Atmaca

Güzel akıcı düzgün bir diksoyona sahip volkan atmaca. Beğendim videosunu

Korkularımızı yenebilmek için onlarla yüzleşmemiz lazımdır. Kendisiyle yüzleşmeye cesareti olmayan insanlar yolunu şaşırır. Korku duygusu da yerinde kullanıldığı zaman bir nimettir. Örneğin insanın son nefesten korkması, âhiret hallerini düşünüp korkması onun daha çok hazırlık yapmasına vesile olur. İnsanın sevdiklerini kaybetmekten korkması onlara iyi davranmasını, onlarla daha çok vakit geçirmesini sağlar. Nasıl çok kıymetli bir hazineye sahip olan insan onu çaldırmamaktan çok korkup gece-gündüz onu düşünürse, insan da imanını çaldırmamak için daima korkmalıdır. İman olmazsa hiçbir şeyin kıymeti yoktur.

Atılacak ilk adım, korkmamıza yol açan şeyin ne olabileceği konusunda etraflıca kafa yormaktır. Kendimize şu soruyu sormalıyız: “Gerçekten korktuğum şey ne? Bu sorunun cevabı, bazen insanın kendisi, nefsi bile olabilir. Bazen sorunun kaynağı, insanın kendisidir.
Çok ama çok güzel bir paylaşım, teşekkürler.

Korkumuzla yüzleşeceğimiz yer sanırım mezarda başlayıp mahşerde devam edecek olan amelimizdir. Alimin dediği gibi ateş lazım oldu cehenneme gittim. dedilerki herkes kendi ateşini kendi getiriyor.. Mezar ve ahirette rahat etmek istiyorsak dünyada azığımızı iyi harcamalıyız.