Gülümsemek Neden Önemlidir?

ikra

Yönetici
Katılım
12 Eyl 2019
Mesajlar
576
Tepkime puanı
479
Gülümsemek dünyanın en kolay işidir, evrensel bir dildir.


Gülümsemek Bir Mutluluk Belirtisidir

Yüzümüzde oluşan gülümseme ifadesi içimizdeki mutluluğun dışa yansımasıdır. Mutluluk ve gülümsemek bulaşıcıdır. Karşınızdaki kişi gülümsediğinde sizin de yüzünüzde tebessüm oluşur. Gülümsemek dünyanın en kolay işidir, evrensel bir dildir.

İnsanlar ne söylediğinizden çok nasıl söylediğinize dikkat eder. İçten bir gülümseme güven verir, diğer insanlar üzerinde olumlu bir etki bırakır. Sahte bir gülümseme ise tam aksine itici bir etki oluşturur, güven vermez.

Gülümsemenin Faydaları Nelerdir?

Gülümsemek stresle baş etmemize yardımcı olur. Stres altında artan kalp atışlarımızı normale döndürür. İçinizden gelmese bile az da olsa gülümsemeye çalışın. Nasıl ki mutlu olduğumuzda beynimiz yüz kaslarımıza gülümsememizi emrederse, gülümsediğimizde de beynimize mutlu olduğumuz sonucu iletilir.

Gülümsemek endorfin hormonunun (mutluluk hormonu) salgılanmasını sağlar. Yani aslında gülümsediğinizde mutluluğunuza mutluluk katarsınız.

Gülümsemek kadın erkek herkese yakışır.

Gülümsemek immün sistemimizi güçlendirir, iyileşmeye katkı sağlar. Yapılan araştırmalarda gülmeyle birlikte vücudumuzda enfeksiyonlara karşı savaşan akyuvar hücrelerinin arttığı gözlenmiştir.

Mutluluk gibi mutsuzluk da bulaşıcıdır. Kimse surat asan birinin yanında uzun süre kalmak istemez. Bunun nedeni farkında olmasak da mutsuzluğun bize de bulaşmasından korkmamızdır.

Gergin olduğunuzda, kendinizi mutsuz hissettiğinizde sevdiğiniz birini ya da mutlu olduğunuz bir anınızı düşünün. Yüzünüzde tebessüm belirecektir.

Kaynak: http://www.sevgiforum.com/konular/gulumsemek-neden-onemlidir.231/
 


Katılım
10 Kas 2019
Mesajlar
62
Tepkime puanı
18
Sana iyi gelen insanlar olsun hayatında sana saygı duyan, seni destekleyen ve en önemlisi seni anlayan...

Nebi Yıldız
 
Katılım
11 Haz 2020
Mesajlar
71
Tepkime puanı
81
Gülümsemek mutluluğun dışa yansımasıdır. Gülümsemek hayatından memnun olanların, şükretmesini bilenlerin en büyük alışkanlığıdır. Her şeye sahip olduğu halde gülümsemekten mahrum olan bir insan olmak gerçekten acınası bir durumdur. Her zaman gülümsemeniz dileğiyle, iyi forumlar.
 
Katılım
12 Haz 2020
Mesajlar
32
Tepkime puanı
28
Unutulmaya yüz tutmuş sünnetlerimizden biridir gülümsemek. Sadaka sevabı..Hayat gailesi bazen insanlara gülümsemenin güzelliğini unuttursa da, gülümsemek kalbe hayat, ruha huzur verir. Dostlukları arttırır, düşmanlıkları öldürür.. nefreti, kızgınlığı, küskünlüğü söndürür..
 
Katılım
12 Haz 2020
Mesajlar
41
Tepkime puanı
28
Gülümseyen kişilerin etrafındakilere bir ışık saçtığı ve daha çok sempati kazandıkları yadsınamaz bir gerçek. Hiçbir maliyeti olmayan ve belki de dünyanın en kolay şeyi olan gülümseme, kişilerin bilerek veya bilmeyerek pek çok fayda kazanmasında da oldukça etkili. Farkında olmadan bir refleks halinde yapılan bu olayı alışkanlık haline getirirseniz hayatın çok daha kolay bir hale geldiğini görebilirsiniz.
gülümsemek sadakadır ve bunu yaparken hiçbir şey kaybetmez aksine kazanırız.
 
Katılım
12 Haz 2020
Mesajlar
32
Tepkime puanı
28
Her gülümsediğimizde, bizden karşımızdaki kişiye bir parçamız geçer :) Bu parça güzel enerjiyi, sağlıklı iletişimi oluşturur. En güzel sadakalardan biridir gülümsemek. Günü kötü geçen birini, minik bir gülümsenin etkisi ile farkında olmadan daha güzel hissettirebiliriz. Bu kadar kolay ve güzel bir şeyi, yüzümüzden ve hayatımızdan eksik etmemeliyiz. Gülümsemek ile mutluluğu paylaşıp yayarız :)
 
Katılım
21 Haz 2020
Mesajlar
20
Tepkime puanı
5
Güler yüzlü olmak, Müslümanın alametlerinden biridir. Müslüman, sıkıntı çekse bile kadere inandığı için hayatından memnundur ve her zaman gülümsemeyi başarır. Tebessüm öyle bir hazinedir ki, hem bedavadır, hem veren kişiyi üzmez. Fakat alanları çok sevindirir. Herkese güler yüzle davranmak gerekir. Özellikle ailemize, sevdiklerimize, çocuklara, bize iyilik yapanlara, evimize gelen misafirlere güler yüzlü olmak çok önemlidir. Tebessüm, huzurlu olmanın anahtarıdır. Tebessüm edemeyenler âcizlerdir. Tebessüm bir ateştir ve her madeni eritir. Yani tebessüm etmek, küskünlükleri giderir, aradaki buzları yok eder. Dinimiz dürüstlük, sevgi, tatlı söz, iyilik, güler yüz ve sevgi dinidir.
 
Katılım
26 Haz 2020
Mesajlar
21
Tepkime puanı
7
Sen hayata gülümse gururla bak ona.
Senin hayata gülümsemen bir aynanın yansıması gibi. Baktığın ve gülümsediğin şey aslında sensin. Sen bu hayatta çok değerlisin özelsin.
 
Üst