Özgüveninizi Artırın

ikra

Yönetici
Katılım
12 Eyl 2019
Mesajlar
440
Tepkime puanı
456
Özgüveninizi ArtırınHayatta insanların özgüveninin olması oldukça önemlidir. Böylece mutlu olmak için birçok sebep bulunabilir. Bu yüzden özgüveni artıran bazı öneriler uygulanmalıdır. Peki, nedir bu öneriler?

Özgüveni Artıran Öneriler


Özgüvenin ilk adımı gülümsemektir. İçinizden gelmese bile gülümsemek size güç vermekte ve kendinizi iyi hissettirmektedir. İnsanların size yapmış oldukları iltifatları önyargısız dinlemek daha olumlu bir davranış olacaktır.

Kararlarınızı verirken ciddi olmalısınız. Düzenli, bir uykuya sahip olmalısınız. Çünkü uykusuzluk stres yaratmaktadır. boş zamanlarınızda düzenli olarak meditasyon yapmak zihninizi dinlendirmektedir. İnsanların kendine güvenlerinde görünüşleri oldukça önemlidir. Bu yüzden kişisel bakımlara önem verilmelidir. En yapılmaması gereken şey ise kendi kendini cezalandırmaktır. Hiçbir konuda kendinizi suçlu bulmayın ve bir suçlu aramaktan da vazgeçin. Bazı hataları sadece olması gerektiği gibi olduklarını düşünün. Bu sizi ve çevrenizi daha fazla rahatlatacaktır.

Sürekli ayna karşısında olmak insan zihnini bulanıklaştırmaktadır. İnsanlar ayna karşısında kaldıkları süre boyunca kendilerini mutsuz ve güvensiz hissetmektedirler. Bu yüzden ayna karşısında kaldığınız süreleri minimum düzeye indirmenizde fayda olacaktır.

Kaynak: https://www.sevgiforum.com/konular/ozguveninizi-artirin.394/
 


Katılım
22 Eyl 2020
Mesajlar
11
Tepkime puanı
3
özgüveniniz bu veya şu şekilde sekteye uğradıysa ; kendinizi gelistirecek ortamlarda sıkça bulununuz. konusmaci olun, söz alin. kluplere kaydolun, daha da cok sosyallesin. bu özguven eksikligini ne kadar cabuk cozerseniz o oran da hayatinizi güzellestireceksiniz. gec kalmadan başlayin sosyallesmeye,baska yolu yok bu isin.
sevgiler
 

Üst