PİMAPEN BAKIMI NASIL YAPILMALIDIR?PİMAPEN BAKIMI NASIL YAPILMALIDIR?


PİMAPEN BAKIMI NASIL YAPILMALIDIR?​


Evimizde işyerimizde, ofisimizde kısacası kapısı ve penceresi olan her yerde PVC bakımları önemlidir. Çünkü bu tür eşyalar kullanıma bağlı olarak zaman içerisinde aşınmaya uğramaktadırlar. Özellikle de mevsimlerin koşulları PVC kapı ve pencerelerin bakımlarının daha dikkatli yapılmasını sağlamıştır. Yapı malzemelerine genel olarak baktığımız zaman sürekli olarak genleşmelere neden olacaklardır. Bu da onların doğramalarını ve doğrama fonksiyonlarının etkilenmesine yol açar. Bunun için pencere ve kapı gibi önemli eşyaların zaman içerisinde kontrol edilmesi, bakımlarının yapılması gerekirse ayar yapılması da kullanım süresinin daha da uzun olmasına neden olacaktır.
Bizim burada önerimiz öncelikli olarak pencerelerinizin aksesuarlarından daha uzun zaman boyunca fayda sağlayabilmeniz için ayarlar konusunda işi bilen profesyonel kişilerden destek almalısınız. Çünkü bu konuda fikriniz yok ve bu tür sistemlere hakim değilseniz ayar yapacağım derken olduğundan çok daha kötü bir hale dönüştürebilirsiniz. Piyasada hizmet veren PVC ustaları bu konuda size gerekli olan desteği sağlayabileceklerdir.Aksesuarlar ve Yağlama​

Kapı ve pencere üzerindeki her türlü aksamın mekanik bir parça olduğunu unutmamak gerekiyor. özellikle de hareketli olan parçaların zaman zaman ince makine yağı ile yağlanmasında fayda vardır. Hırdavatçılardan bu konuda destek istediğinizde uygun olan yağı size belirteceklerdir. Yağladığınız parçalar daha kolay hareket edeceğinden birbirlerine sürtünmeleri önlemiş olacak ve yıpranma şansı vermemiş olacaksınız. Bu sayede fonksiyonunu da daha doğru kullanabileceklerdir.

Kol Ayarı​

Kapı ve pencerelerde genelde şikayet edilen konu kolların gerektiği gibi yani olması gereken şekilde kullanılamıyor olmasıdır. Eğer ki siz sürekli olarak kapı ve pencerelerinizin kollarına güç uygularsanız bu durumda cıvatalarının da zamanla birlikte aşınıp gevşediğini fark edersiniz. Dolayısıyla yukarıda belirtmiş odluğumuz ayarlar bunun için işini bilen bir usta tarafından yapılmalıdır. Bu cıvataların ne ayarda sıkılacağını ancak onlar bilirler. Ama sizin bu konuda yeteneğiniz varsa o zaman kol aynasını kaydırdıktan sonra tornavida ile sıkmanız yeterli olacaktır.

Contalar​

PVC’Ler üzerindeki contaların görevi sızdırmazlığın önüne geçmek içindir. Dolayısıyla sizin bu contaları zaman, zaman Arap sabunu ile silmeniz yumuşaklığını artıracaktır. Bu sayede kanatların açılıp kapanması da daha kolay olacaktır. [ pimapen pencere ]
 

Üst