Pimapen Pencere


Pimapen Pencere​

Pimapen pencere, yüzyıllardan beri sık sık tercih edilmektedir. Pimapen pencerelerin yapımı, PVC malzemesi ile sağlanır. Pvc malzemesi, petrol ve tuzdan elde edilmektedir. Pimapen pencerelerin pek çok faydalı yönleri vardır. Öncelikle, pimapen pencereler diğer pencere üretimlerinde kullanılan alüminyum ve ahşap malzemesine nazaran daha dayanıklı ve işlevseldir. içerisinde bulunan klor atomu sayesinde, aleve karşıda direnç gösterir. Bu pencere türünde ısı kaynağı ortadan kaldırıldığında yanma da durur. Ancak ahşap malzemeler daha hızlı yanmaktadırlar. Pimapen pencerelerin dayanıklılığı, hafifliği ve esnekliği aynı zamanda, fiyat olanağı da sunar. Diğer ahşap pencerelere nazaran bakım ve boyama istemez ve uzun süreli bakıma da ihtiyaç duymaz. Aynı zamanda, yapım ve kullanım maliyeti de alüminyum ve ahşap pencerelere göre daha düşüktür.

Pimapen Pencere Dayanımı ve Uzun Ömürlülüğü​

PVC malzeme yapım aşamasında özel katlı maddeleri ile birleştirilir. Bu katkı maddeleri ise elde edilecek ürünün parlaklığına, değişen hava şartlarında dayanımına, berraklığına ve elektriksel özelliklerine etki eder. Bu malzemeler, pimapen pencerelerin dayanımına büyük katkı sağlar. PVC malzemesi, hava şartlarına, korozyona, aşınmaya ve şoka karşı da direnç gösterir. Bu nedenden dolayı, uzun ömürlü ürün isteyen ve hava koşullarına dayanıklı ürün talebinde bulunan müşteriler için idealdir. Örnek göstermek gerekirse, PVC boruların çoğunluğu, 40 yıldan fazla dayanıklılık gösterir. Ve bu doğrultuda, pimapen pencere de aynı dayanıklılık özelliğine sahiptir. Ancak ahşap pencereler ise kullanım ömrü açısından kullanıcıları memnun etmez. PVC malzemesi aynı zamanda, fiziksel özellikleri sayesinde farklı tasarımlara da açıktır. Bu nedenle inşaat, tıp, elektrik, otomotiv gibi pek çok alanda kullanılabilir.

Pimapen Pencere Özellikleri​


Pimapen pencere, çevre dostu olarak bilinir. Üretim tarihinden itibaren, çevreye etkisi araştırıldığında diğer pencere türlerine oranla, daha olumlu sonuçlar elde edilmiştir. PVC malzemesi geri dönüştürülebilir özellik gösterir. Bu sayede, tekrar tekrar yeniden şekillendirilme sureti ile mamül haline getirilme olanağı sağlar. Ancak tüm bunların başında, pimapen pencerelerin iyi yalıtım özelliği dikkate alınmalıdır. Bu malzemelerin ısı iletim katsayısı ahşap ve alüminyum pencerelere oranla daha düşük yani daha iyidir. Bu anlamda, pimapen pencereler ısı tasarrufu söz konusu olduğunda diğer pencerelere göre yüksek profil gösterir. Aynı zamanda, bu pencereler ses nem ve bu gibi dış etkilere
 

Model

Editör
Katılım
23 Eki 2020
Mesajlar
68
Tepkime puanı
0


PVC PLASTİK PENCERE NEDİR? KULLANIM SIKLIĞI VE YERLERİ NERELERDİR?​


PVC, Petrol ve Tuz ana maddelerinin karışımı ile üretilen, günlük hayatımızda karşılaştığımız ve ihtiyaç duyduğumuz birçok malzemenin üretiminde kullanılan
ana element olarak dikkat çeker. Bu ürünlerden bazıları; araç döşemeleri, PVC kapı ve pencereler, ameliyat eldivenleri, kredi kartı, kan torbası v.b. ürünlerin
ham maddesi olduğunu görmekteyiz. PVC plastik pencere ise, günümüz barınak, mesken, iş yeri gibi mekanların kapı, pencere, balkon kapatılması maksatları ile
kullanılmakta olan ürünlerdir.

PVC Plastik Pencere Nerelerde Kullanılır?​


PVC kapı ve PVC pencereler neden tercih edilmektedir? PVC ana maddesinin, bir takım avantajlı özellikleri incelendiğinde bu sorunun cevabı anlaşılmaktadır. Nitekim,
PVC maddesi, maddi kolaylığı, hafif ve esnek olması, ulaşılabilirliğinin kolay olması; ses, ısı, ışık yalıtımının ahşap olanlara oranla daha başarılı ve mümkün olması, ateşe
Dayanma eşiği anlamında da elverişlidir. Nitekim ana etmen madde yapısında klor atomunun varlığı ürünün geç yanmasına sebep olmaktadır, kullanım Ömrünün uzun olması(20-60 yıl arası değerlendirilmektedir.) sebepleriyle PVC ana maddesi kapı ve pencereler (yani pimapen) sektör bazında yoğun olarak tercih edilir.
Pvc kapı ve pencereleri günümüz koşullarında ülke ve hatta dünya çapında birçok yapıda görmek mümkün ve dahi vazgeçilmezdir. Yukarıda ahşap kapı ve pencerelere olan bariz üstünlüğünden bahsedildiği üzere, kullanımı bir hayli yaygındır. Ayrıca PVC pencere üretimi sırasında, az miktarda karbon izine, kullanım tecrübe esnasında ömrünün uzun olması yine bahsedildiği gibi yalıtım konusunda ki bariz farklılığına, kullanım sonrasında geri dönüşüm neticesinde eser miktarda(yani çok az) karbon izine rastlanılması sebepleriyle de PVC pencereler, ahşap pencerelere oranla daha sık kullanılır.

PVC Plastik Pencere Sağlıklı mı?​


Peki karbon izi nedir? Karbon İzi bir üretim ya da bir faaliyet sonrası doğaya salınan CO2 miktarıdır. Çevre duyarlılığı ve farkındalık maksatları ile de karbon izi bırakma katsayısı olarak ahşap ürünlere oranla daha kullanışlıdır.
Yukarıda PVC pencere ürünün ne olduğu ve neden çok yaygın olarak kullanıldığı ve bu şekilde insan yaşamının bir anlamda vazgeçilmez unsurlarından olduğu tespiti yapılarak ürünler ve ana etmen madde farklılığı karşılaştırılmıştır.
 

Model

Editör
Katılım
23 Eki 2020
Mesajlar
68
Tepkime puanı
0


Pimapen Pencere​Pimapen pencereler ahşap doğramalara göre ısıya ve suya daha üstün dayanıklılık sağlayan PVC malzemeden üretilmektedir. PVC’nin kullanım alanı çok geniştir. Günlük hayatımızda yapı malzemesi olarak kullanılabilen PVC malzeme eşyaların yapımında da kullanılmaktadır. PVC günlük yaşamımızın bir parçası olan pencerelerde de en fazla kullanılan malzeme olmaktadır. Sağlam ve hafif olması pencerelerde kullanım için avantaj sağlamaktadır. Pencere profil üretim aşamasında yer alan PVC, dayanıklılık ve işlevsellik bakımından üstün performans sunmaktadır. Aşınmalara dayanıklı olması ve hafif olması avantaj olarak görülmektedir. Pencerelerde olması gereken bir diğer özellik ise ısıya dayanıklılık göstermesidir. Olası bir yangın durumunda ısıya son derece dayanıklılık gösteren malzemelerin oluşu yangının kısa süreli olmasında ve dağılmamasında rol oynamaktadır. Zor tutuşan bir yapıda olan pimapen pencere, ahşap malzemenin kolay yanabilme özelliğe düşünüldüğünde karşı daha avantajlı durumdadır.

Pimapen Pencere Çeşitleri​

Pimapen pencerelerin sağladığı avantajlar oldukça fazla olduğundan çok fazla kişi tarafından tercih edilmektedir. Modeller arasında normal pencere modelinin yanı sıra çift kanat açılım pencereler, sürme pencere serileri, lamine PVC pencere, tek açılım pimapen pencere, üstten açılım pimapen pencere çeşitleri bulunmaktadır. Her model kendine özgü kullanım kolaylıkları sunmaktadır. Bu konuda müşteri istekleri dikkate alınması ile ortama uygun pimapen pencere seçilmektedir. Rahat ve pratik kullanım sunan modellerden sürme seriler çeşitli konutlarda, balkonlarda, spor salonlarında, havuzlarda rahatlıkla kullanım alanı bulmaktadır. Üstten açılım sistemi evlerde özellikle çocuklu ailelerin güvenli olması dolayısıyla tercih ettiği bir modeldir. Yardımcı ve detay profillerinin pimapen pencerelere eklenmesi ile kombine olarak da kullanılabilen çeşitler bulunmaktadır. Desenleri de farklı olabilen pimapen pencereler renk seçenekleri bakımından da geniştir.

Pimapen Pencere Fiyatları​

Pimapen pencerelerde, ihtiyaca göre kullanılacak olan çeşide bağlı olarak fiyatlar değişebilmektedir. Uygun fiyatlarla çok sayıda renk seçeneklerini sunduğumuz pimapen pencere çeşitleri ile güvenli hissetmek mümkün. Müşterilerin istekleri doğrultusunda belirlenen modellere ait renk ve desen seçenekleri bulunmaktadır. Düşük bakım maliyeti, kolay temizleme fırsatı, uzun ömürlülük, dış etkenlere karşı dayanıklılık gibi özellikleri bulunan pimapen pencereler ucuz fiyatlarla satışa sunulmaktadır.
 

Model

Editör
Katılım
23 Eki 2020
Mesajlar
68
Tepkime puanı
0


PİMAPEN PVC NEDİR?​PVC Poli Vinil Klorür kelimelerinin baş harflerinin kısaltılmış halidir. Günümüzde vazgeçilmez olarak kullanılan polimer ailesinin en değerli üyesidir. PVC modern bir sentetik yani yapay malzemedir. Ticari amaçlı olarak ilk geliştirilen plastik olan PVC petrol ve tuzdan üretilmiştir. Bu madde günümüz koşullarında bir hayli kullanım alanına sahiptir.

Özellikle su toplama ile dağıtma borusu olarak, serum tüpü, çocuk oyuncakları, pencere profilleri, kablo, kredi kartı, yiyecek kapları, kan torbası, ameliyat eldiveni, silecek sistemi, otomobil malzemeleri, piller, elektrik izolasyon malzemelerine ve otomobil döşemelerine kadar günlük hayatımızda sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Söz konusu hususlar ile söz konusu maddenin önemi ve yaygınlığı daha iyi idrak edilebilmiştir. PVC maddesi günlük hayatımızda en çok PVC Kapı ve PVC Pencere olarak karşımıza çıkar.


Pimapen PVC Nasıl Üretilir?​


Öncelikle PVC’nin hafif ve buna karşın son derece sağlam olması, Yüksek ısıya dayanması ve belli noktaya kadar erime ya da özelliğini yitirme sorununun olmaması, korozyona, kimyasal çürüme, paslanma, aşınma ve şoka karşı dayanıklı olması ve rengini berraklığını özelliğini 40 yıla ve hatta 100 kadar çıkabilecek bir sürede özelliğini korumasıdır. Çevreye dönüşü ve etkileri diğer madde ve kimyasala oranla daha kolay ve diğer mamullere dönüşümü daha

olanaklıdır. Ekonomik olarak düşünüldüğünde, esnek ve hafif olması sebebiyle üstünlük sağlar. Isı, ses, nem ile diğer etmenler açısından düşünüldüğünde, ahşap ürünlere kıyasla yalıtım oranı yani iletkenliği düşüktür. Bu husus da bir avantaj olarak nitelendirilir.

Pimapen PVC Kullanım Alanları​Pimapen nedir? Dersek karşımıza şu cevap çıkar. Ahşap malzeme yerine pencere ve kapı ya da diğer amaçla PVC maddesinden üretilen, özetle PVC kapı ve PVC pencereye verilen isimdir. Görüldüğü gibi PVC, pimapen üretiminde de kullanılan ana etmen malzemedir. Pimapen günümüzde en çok kullanılan ve tercih edilen, kapı ve pencere türleridir. Uygun fiyat yapısı, uzun ömürlü, sağlıklı ve daha nitelikli olması, tam bir koruma sağlaması nedeniyle tercih edildiği söylenebilir. Bütün bu özellikleri Pimapen PVC’nin tercih edilme nedenleri arasında yer almaktadır ve bu ürün çokça kullanılmaya devam etmektedir.
 

Model

Editör
Katılım
23 Eki 2020
Mesajlar
68
Tepkime puanı
0


Pimapen Nedir?​


Ahşap doğramalar dışında daha uzun ömür sunan ve sağlıklı bir malzeme olan pvc'den üretilen pencere ve kapılardır. Pimapen ahşap ürünlere göre oldukça avantaj sağlar.

Pvc Kapı ve Pvc Pencere Neden Tercih Edilmeli?​

Pvc ürünler enerji verimliliği için kullanılır, ayrıca piyasada yalıtım için kullanılan en iyi malzemelerdir. Odadaki ısıyı korumak için mutlaka kullanılmalıdır, özellikle doğalgazla ısınan evlerde tasarruf için tercih edilmelidir. Aynı zamanda pvc kapı ve pencerelere, fitiller yerleştirerek ses yalıtımı da sağlanır, bakımı kolay ve zahmetsizdir. Pvc ürünler dayanıklı olmakla birlikte rengi de uzun süreli ömrünü koruduğu için bakımı fazlasıyla azdır, uzun süreli estetik bir görüntü sunar.

Pvc Ve Enerji Tasarrufu​

Sürdürülebilir enerji için enerji tasarrufu gereklidir. Gelecek nesillerde yaşanılabilir bir çevre bırakmalıyız bu sebeple yenilenmeyen enerji kaynaklarını kontrollü kullanmalıyız. Türkiye'nin harcadığı enerjinin %35ini evlerimizde tüketmekteyiz, ve bu dilimin %80'nini ısınma amaçlı kullanmaktayız. Isı kaybına engel olarak sağlayacağımız tasarrufla hem Türkiye'nin hemde evimizin bütcesine fazlasıyla yarar sağlarız, aynı zamanda sürdürülebilir enerji kaynaklarını korumuş oluruz.

Binalardaki ısı kaybının % 28'i pencerelerden kaynaklanmaktadır. Bu sebeple pencereler sadece görünüş olarak değil ısı tasarrufu içinde tercih edilmelidir. Bu zamanda üretilen ileri teknoloji pvc pencere ve kapılar yüksek ısı yalıtımı sağlarlar. Doğru cam tercih edildiğinde ısıl iletkenliği oldukça düşük olduğundan enerji kaynaklarında tasarruf sağlanır.

Pvc ürün alırken destek sacına, profiline, bağlantı elemanlarına, aksesuarlarına, camına, montaj malzemelerine, contalarına ve işçiliğine dikkat edilmelidir. Bu faktörlerin hepsi ürünün kalitesini doğrudan etkiler. Ürünün profili ihtiyaç duyulan yalıtım değerlerini sağlamalı ve uygulamada sorun çıkartmamalıdır. Destek sacı iskeleti oluşturur ve mukavemeti arttırır, aynı zamanda sıcaklık karşısında yapının şekil değiştirmesini önler. İzolasyon malzemelerinden biride contadır, ısı ve ses yalıtımını sağlayan en önemli parçadır. Contalar plastik veya kauçuk olabilir. Bağlantı elemanları bağlantı takozları ve vidalardır. Vidalar üç çeşittir, uygulanacağı yere göre seçim yapılmalıdır. Takozlar ise zamak malzemeden olmalıdır. Aksesuar olarak RAL kalite belgesine sahip ürünler kullanılmalıdır, özellikle havalandırma imkanı sunan ürün tercih edilmelidir. Montaj malzemeleri, bağlayıcı unsur ve izolasyon unsuru olarak ikiye ayrılır. Bağlantı elemanları paslanmaz veya kaplamalı olmalı, bağlayıcı unsurlar ise ısı köprüsü oluşturmayacak malzeme olmalı. Yani pvc ürün seçiminde bunlar vb. unsurlara dikkat edilerek alınırsa ürün daha uzun ömürlü olur ve daha fazla enerji tasarrufu sağlanır.
 

Model

Editör
Katılım
23 Eki 2020
Mesajlar
68
Tepkime puanı
0

Pimapen Pencere

Pimapen Pencere Tercih Edilmesinin Nedenleri Nelerdir?​

Pimapen pencere günümüzde her kesimin kullandığı pencere profili olarak karşımıza çıkmaktadır. Tercih edilmesinin birçok sebebi bulunmaktadır. Sağlam ve hafif olan pencereler son derece dayanıklı malzemeden üretilmiştir. İşlevsel ürün teknik açıdan da oldukça avantajlı olmaktadır. Ateşe olan dayanıklılığına bakıldığında oldukça yüksek koruma içerdiği görülmektedir. Yanma olasılığı bulunmayan yapı malzemesi ürünlerde tercih edilmektedir. Hava şartlarına dayanıklı olan, uzun ömürlü ürün yapım aşamasında kullanıldığı maddelerle güçlü koruma sağlamaktadır. Pimapen pencereler aşınma ve kimyasal çürümelere karşı dayanıklı olmaktadır. Esnek dizaynı olan yapıları son derece ekonomik ve kullanım maliyeti alüminyuma göre daha düşük olmaktadır. Geri dönüştürülebilen malzeme kullanılarak tasarlanmış olan pencere çevreye olumsuz etkiler sunmamaktadır. Sesi nem ve diğer dış etkileri yalıtıcı özelliklere sahip olan pencere farklı kullanım özellikleri ile de kullanıcıların tarzını yansıtmaktadır.

Pimapen Pencere Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Pimapen pencere kullanımının farklı avantajları bulunmaktadır. Bakımı kolay ve temizlenebilir özellikteki yapısı ile tercih edilmektedir. Ürün boya gerektirmediğinden ekstra iş ve maliyet gerektirmemektir. Renkleri solmadan uzun süreli kullanıma uygun biçimde tasarlanan ürün çürümeyen sistemlerden oluşmaktadır. Oldukça dayanıklı ve standartlara uygun malzemelerden üretilmişlerdir. Yanmaya dayanıklı ürünün malzemesi kendisini söndürebilecek nitelikte olmaktadır. Isı ve ses yalıtımı son derece avantajlı olan çift cam sistemine sahip olmaktadır. Maliyeti oldukça düşük olan ürün tasarımı ile yenilikçi görüntüler sergilemektedir. Üstten açılır ya da sürgülü gibi modelleri ile kullanıcılara seçim özgürlüğü sunmaktadır.

Pimapen Pencere Fiyat Hesaplamaları

Pimapen pencere fiyatları belirlenirken uzunlukları ifade eden metretül kavramından yola çıkılmaktadır. Genel malzeme uzunluğunu ifade eden ölçü hesabına; pencere, kasa, kapı kanadı, cam çıtaları, orta kayıt bağlantı noktaları ve montaj vidaları dahil edilmektedir. Ancak tasarım modellemesinde tek açılım, aksesuarlar, çift açılım sürgü, izolasyon malzemeleri metretül hesabına dahil edilmemektedir. Özetle; PVC doğrama fiyatı, cam fiyatı, aksesuar fiyatı, pervaz fiyatı, mermer denizlik fiyatı dikkate alınarak hesaplama yapılmaktadır. Tüm bu hususlar bir araya geldiğinde toplam bütçe hesaplanarak ödenmesi gereken tutar ortaya çıkar ve sonrasında müşteriye sunulur.
 

Üst