PVC Kapı Pencere Isı Sistemleri


PVC Kapı Pencere Isı Sistemleri

PVC Kapı Pencere Isı Sistemleri​
Günümüz şartlarında tasarruf ve verimlilik toplumsal yaşamda çok önem kazanmıştır. Bu bağlamda kapalı alanların gerek ısı gerek ses bakımından yalıtımı gelişen teknolojinin önemli çalışma ve araştırma alanları içerisine girmiştir. Barınma ve konaklama yerlerinin doğayla temasını sağlayan kapı ve pencereler dayanıklı ve tasarruf özelliğine sahip olması gerekmektedir. Kapı ve pencere üretiminde seçilebilecek malzemeler arasında en yüksek fayda ve performansın sahibi, yüksek teknoloji ürünü olan PVC (polivinil klorür): günümüzde iş yerlerinin, evlerin, binaların, çeşitli üretim ve konaklama alanlarının vazgeçilmezi konumundadır.

Yüksek ses ve ısı yalıtım performansı ile ün kazanan PVC pencere sistemleri, üretilmek üzere tasarlanırken, yaşam kalitesini arttırmayı ve ultra tasarruf sağlamayı amaçlayarak planlamalar yapılır. Pencere sayısının artması diğer yapı malzemeleri kullanıldığında enerji sarfiyatı açısından büyük bir dezavantaja sebep olsa bile, PVC sistemlerde tam aksine yönde büyük fayda sağlayacaktır.

Ahşap ve alüminyum pencerelere nazaran ses ve ısı yalıtımında çok daha yararlı olması bunun sebeplerindendir.

PVC malzemesi, pencerede kullanımı büyük fazda verse de enerji kaybına sebep olacak bir diğer unsur ise kapılardır. Evlerde ve binalarda PVC kapı ve pencere kullanılması halinde kaybedilen enerjide yüzde otuza varan yüksek tasarruf sağlamaktadır.

Enerji tasarrufunda ve verimliliğinde ki faydalarının yanı sıra şehir yaşamına da son derece uyumlu PVC sistemleri, içerideki sesi dışarıya ve dışarıdaki sesi de içeriye vermemesi açısından kullanıcıları açısından vazgeçilmeyecek konforlu yaşam alanları oluşturur.

Tüm işlevler faydaları ile beraber kötü hava şartlarında yüksek dayanıklılığa sahiptir. PVC malzeme kullanılarak üretip yapılmadan önce eklenen katkı maddeleriyle güçlendiren malzeme, kötü şartlara dayanma sınırını, renk ve temiz görünümünü ve elektriksel niteliğini ortaya koyar. Pencere ve kapıların açık havayla teması yüksek olduğundan, PVC kimyasal bozulmalara ve çözülmelere diğer üretim malzemelerine nazaran üstün performans sergiler. Bu açıdan son derece uzun ömürlü ve kullanışlıdır.

Görünüm açısından birçok renk seçeneğine sahip PVC, içerisinde kullanılan bileşenler sayesinde kapı ve pencere temizliğini uzun bir iş olmaktan çıkarıp kullanıcılarına büyük bir kolaylık sağlamaktadır.
 

Model

Editör
Katılım
23 Eki 2020
Mesajlar
68
Tepkime puanı
0

PVC Kapı Pencere Sistemleri​


Günlük hayatta da çokça vakit geçirilen evlerde, dekorasyonun da büyük bir öneme sahip olduğu görülebilmektedir. Özellikle de ev içerisinde yer alan tüm unsurların dekorasyon başlığı altında da toplanması gerekir. Evin hem dıştan görünümü için, hem de iç mimarisi açısından büyük önem sahibi olan kapı ve pencere sistemlerinin de, teknolojinin hızlı bir şekilde ilerlemesi ile birlikte, daha farklı görünümlere ve özelliklere sahip oldukları söylenebilecektir. Yapılan tüm teknolojik olan unsurların kişilerin ihtiyaçlarını karşılayacak özellikte oldukları görülür. Bu bağlamda da, son dönemlerde zevke ve ihtiyaca göre değişiklik gösteren özellikle de PVC kaplamaya sahip olan kapı ve pencere sistemleri geliştirilmiştir.

PVC kapı ve pencere sistemlerinde en çok ihtiyaç duyulan özellikler içerisinde yalıtım gelebilmektedir. Yalıtımın sağlanması açısından da PVC kaplama özelliğe sahip olan kapı ve pencere sistemleri tercih edilebilir. Kışın tüm etkilerinden korunmak ve yaz mevsiminin de bunaltıcı sıcaklarına karşı tedbir almak isteyen kişilerin bu özellikler içerisinde olan kapı ve pencere sistemlerini tercih etmeleri önerilebilecektir. Aynı zamanda yine evin dış etkilere karşı korunması için de son dönemlerde ilerleme kaydeden sistemler tercih edilmektedir. Bu etkiler içerisinde yer alan yağmur ve kar gibi olumsuz hava şartlarını da saymak gerekebilir. Dayanıklı yapıları ile birlikte, yaşam alanlarını bu olumsuzluklardan korumak mümkündür.

Kapı ve pencere sistemlerinin aynı zamanda ses yalıtım özelliği de, özellikle de şehirlerde yaşayan ve şehrin gürültüsünden kurtulmak isteyen kişiler için büyük yarar sağlayacaktır. Sesin içeriye iletilmemesine yardımcı olan, bunu yaparken de dışarıya da sesin gitmesini engelleyen yalıtımlar en çok tercih edilenler arasındadır. PVC kaplama özelliğinde olması da, bu durumu ortaya çıkaran bir özelliktir. Kişilerin zevklerine ve ev dekorasyonuna bağlı olarak da değişim gösteren PVC kapı pencere sistemleri sayesinde, daha modern tarza sahip olan yaşam alanları oluşturulabilmektedir. Aynı zamanda da ofis gibi çalışma ortamlarında da PVC kapı ve pencere sistemleri en çok tercih edilen modeller içerisinde bulunmaktadır. Uygun fiyatlara sahip olan bu sistemlerin, çok farklı modellere sahip olması tercih edilebilirliğini arttırır.
 

Model

Editör
Katılım
23 Eki 2020
Mesajlar
68
Tepkime puanı
0

PVC Kapı ve Pencere Sistemleri​


PVC kapı ve pencere sistemleri günümüzde yaygın biçimde kullanılmaktadır. Sağladığı avantajları nedeni ile kullanımda olan pencerelerin %90’ınını oluşturmaktadır. İçerdiği sisteme bakılacak olduğunda ise PVC pencerelerin eve veya iş yerinde mimari yapıya bağlı olarak farklı tiplerde üretildiğinden bahsetmek mümkün olmaktadır. Manzarası, dış ortam görüntüsü ve ışığı geçirgenliği ile tercih edilebilecek olan pençelerde farklı açılım tipleri mevcuttur. 360 derece dönen, üstten açılan, yandan çekmeli veya sürgülü modelleri ile tercih edilebilmektedir. PVC kapılarda da sistemin önemli parçaları arasında yer almaktadır. Malzemesinin sağladığı avantaj sayesinde birçok farklı uygulamada kullanılabilmektedir. PVC kapılar takılacak yerin uygunluğu dikkate alınarak uygulanabilmektedir. Örnek vermek gerekirse; balkon kapısına uygulanacak olan kapı evin yön uygunluğuna bakılarak iç ya da dışa açılır biçimde takılmaktadır. Yanı sıra katlanır kapı sistemleri de evin için de ya da dışında yüksek yalıtım sağlayarak dış mekanda kullanılmaktadır.

PVC Pencere ve Kapı Sistemleri Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar​

PVC kapı ve pencere sistemleri seçimlerinde uluslararası standartlara sahip olmasına dikkat edilmelidir.
Isı yalıtım ve iletiminin belirlenen değerler arasında olmasına özen gösterilmesi gerekmektedir.
TSE ürün kalite belgesine sahip olması gerekmektedir.
Pencere ya da kapı sistemlerinde kullanılan malzemenin paslanmaz ve belli bir kalınlıkta olması gerekmektedir.
PVC kapı ve pencere sistemlerinde kullanılan contaların çürümeyen malzemeden üretilmiş olması önemlidir.
Pencere ve kapılarda kullanılmış olan menteşelerin zamak malzemesinden üretilmiş olması ve eloktrostatik boya ile boyanmış olması gerekmektir.
Pencere ve kapılarda kullanılan cam malzemesinin garantili olması ve ısı kontrolünün bulunması gerekmektedir.
PVC Pencere ve Kapı Sistemlerinin Avantajları

Dünya standartlarına uygun biçimde üstün teknoloji baz alınarak üretilen PVC kapı ve pencere sistemleri ses ve ısı yalıtımı ile birçok avantajı beraberinde getirmektedir. Yanı sıra estetik, şık ve emniyetli yapısı sayesinde fazlaca tercih edilmektedir. Genel faydalarına bakılacak olduğunda:
  1. Yüksek ısı yalıtımı,
  2. Ses yatılımı,
  3. Rüzgara karşı dayanıklı,
  4. Yüksek güvenlik,
  5. Estetik ve şık mimari,
  6. Bakımlı oluşu ile tercih edilmektedir.
 

Model

Editör
Katılım
23 Eki 2020
Mesajlar
68
Tepkime puanı
0

PVC Yangına Ne Kadar Dayanıklı​


PVC pencere ve kapılar hemen hemen herkes tarafından evlerine ve iş yerlerine yaptırılmakta. Peki bu PVC’ler yangına ne denli dayanıklıdır? Yangın çoğu şeyi yakıp yok etmektedir. Fakat önemli olan bunu ne kadar sürede yapabildiği olacaktır. Sonuçta plastik, ahşap, tekstil gibi organik maddeler uzun bir süre ardından yangına maruz kaldığında yanacaktır. Kesinlikle yanmayan maddeler ise kapı ve pencerelerde kullanılmadığı gibi kimi maddelerde kullanılıyor olsa dahi ısınacak ve kaçış esnasında sıkıtı yaratacaktır. PVC kapı ve pençelerde kullanılan plastik, ahşap ve alüminyum malzemeler en uyumlu malzemelerdir.

Yangına Dayanıklı Olmaz Özelliği
En ufak şey alev aldığında seri bir şekilde yayılma göstermektedir. Hemen hemen şey yanabilir maddelerdendir. Buna PVC’den yapılmış ev eşyaları, kapı ve pencerelerde dahildir. Fakat önemli olan yanması değil bunu ne denli süre içerisinde yaptığıdır. Bu sebeple PVC kapı ve pençelerde hiç değilse yangına dayanıklı malzemeler kullanılmaktadır. Plastik, ahşap, tekstil gibi ürünler için yanmaz demek yanlış olur. Bu ürünler kendiliğinden sönme özelliğine sahiptir. Yani, herhangi bir ateş kaynağı çekilirse kendi kendine sönme özelliği var yanmayı bırakırlar demektir. PVC pencere ve kapılar, yüksek dozda klor içerdiklerinden dolayı, alev almaları zaman alır ve ısı üretimi de nispeten düşük demektir. PVC kapı ve pencereler kısaca yangın güvenliği özelliğine sahiptirler.

Yangına Dayanıklı Kapı ve Pencere Üretimi
Pimapen üretiminde yangına dayanıklı olmaları için; form ve fonksiyonlar bir arada kullanılmaktadır. Günümüzdeki teknoloji kullanılarak yüksek klorlu, özel tasarımlar kişilere alternatifler sunmaktadır. Tüm yangına karşı dayanıklı ürünler en kaliteli malzemelerden ve kaliteli işçilik ile üretilmektedir. Üretim sonrasında titizlikle kalite kontrollerinden geçerler. Bu ürünler binalarda en çok yangın merdivenleri girişlerinde kullanılır. Aynı şekilde ev ve iş yerlerinde kullanılması da büyük önem taşımaktadır.
Evlerinize ve iş yerlerinize PVC kapı ve pencereler yaptırırken yangına ne denli dayanıklı oldukları ile ilgili bilgilendirmeleri sormayı unutmayın. İnsanlık hali, her an her yerde başımıza gelebilecek yangınlardan kaçmak ve kurtulmak bu tür önlemleri alarak mümkün olabilir.
 

Üst