PVC Kapı Pencere Nasıl Temizlenir ?PVC KAPI PENCERE NASIL TEMİZLENİR?


PVC KAPI PENCERE NASIL TEMİZLENİR?


PVC ürünlerinin en önemli özelliklerinin başında kolay temizlenebiliyor olmasıdır. Ancak evinizde ya da inşaat halindeki bir yapıda kapı ve pencereler PVC ise bu durumda hasar görmemesi ve çizilmemesi için üzeri streç ile kaplanması gerekir. Kapı ve pencerelerdeki en önemli sıkıntı camlardır. Çünkü camlardaki lekeler kolay kolay çıkmayabilir. Bu durumda camların daha kolay ve zarar görmeden temizlenmesi için özel üretilmiş olan bezleri kullanmak işinizi biraz daha kolaylaştıracaktır. Üstelik bu sayede camlarınızı daha uzun ömürlü kullanabilirsiniz.
PVC pencere temizliğine başlamadan önce ilk olarak çerçevenin temizliğinin yapılması gerekir. Zira bir evde ya da ofiste yalnızca camların temizlenmesi sağlıklı bir temizliğin tamamlanmış olmasını da sağlamayacaktır.
PVC kapı ve pencereler genelde beyaz renktedirler bu nedenle de çok kolay kirlenebilirler. Fakat uygulayacağınız pratik bilgilerle birlikte bu temizliği çok kolay ve kısa sürede tamamlayabilirsiniz. Bu makalemizde amacımız size bu konuda yardımcı olmak ve pratik bilgiler sunmak bunun içinde ilk önce PVC pencere temizliğini ayrı bir şekilde ele alalım.PVC Pencere Temizliği ve BEYAZLATILMASI

PVC pencereleri temizlemeye başladığınız da kullandığınız ürün önemlidir. Yani partiküllü temizlik maddeleri yerine sıvı olanları ya da krem şeklinde olanları kullanmalısınız. Çünkü bu temizleyicilerin çözücü bir etkisi vardır. Üstelik pencerelerinizde ağarmaya neden olmazlar.
Eğer PVC’niz yeni takılmışsa bu durumda bol su kullanmanız gerekiyor. Bu sayede tortulaşmış olan toz ve kumlardan daha rahat arındırabilirsiniz.
PVC pencere temizliğinde öncelikli olan çerçevelerdir. Bunun içinde contalı olan bölümlerin temizliğinde diş fırçası kullanabilirsiniz.
Pencerelerde dış bölümler en çok kirlenen taraftır. Bunun içinde dış bölümlerin sık sık yapılması gerekir. Aksi takdirde kir derinlemesine işleyeceğinden temizliğin süresi daha uzun olabilir bu da sizi daha fazla yoracaktır.
PVC temizliğinde asla çamaşır suyu kullanmamalısınız yoksa sararmasına neden olabilirsiniz. Eğer ki PVC sararmışsa bu surumda sıvı krem ya da yağ çözücü iyi gelecektir.


PVC KAPI NASIL TEMİZLENİR?
PVC kapılar
dışarıya açılan aksamlar olduğundan dolayı sık temizliği gerekir. Bunun içinde kapılarınızı en geç 2 haftada bir temizlemeniz gerekir.
PVC kapınız çok tozlanmış ve kirlenmiş ise bu durumda çizmemek için öncelikli olarak bol su ile yıkamalısınız. Su üzerindeki kiri akıtacağından temizliği daha kolay hale dönüştürecektir.
Temizliğe başlarken malzeme olarak katı ürünleri kullanmamanız bunun yerine krem ya da sıvı deterjan kullanmalısınız. Temizliği yaptığınız bezin ne sert ne de yumuşak olmasına özen gösterin.

PVC kapı temizliğinde tiner, benzin aseton gibi yanıcı maddeler kesinlikle kullanmamalısınız bunlar çizilmelere neden olacaktır.
 

Model

Editör
Katılım
23 Eki 2020
Mesajlar
68
Tepkime puanı
0
Soru 1 ? Yıllar geçtikçe beyaz renkler çok deforme oluyor. Rengi sararıyor hoş görüntüsü kayboluyor eski doğal rengini vermek için ne yapmalıyız ?

Cevap 1: Kimyasal kullanımlardan sakınmalısınız.
Bir kabım içine kullanacagin alana göre ayarlamak için, kaya tuzu bir miktar karbonat ve çizilmeyi önlemesi için limon suyunu ekleyip macun yapınız.
Bulaşık süngerinin sert olan kısmına bir miktar elma sirkesi damlatıp sonra bu macun ile siliniz. Lekeler için bu çözümdür.


Soru 2 ?
Yıllar geçince aşırı güneş ışığına maruz kalan dış cephede meydana gelen sararmalar oluşuyor. Çünkü doğal renkler yerini mat sarı renge bırakmış oluyor. Çözüm için öneriniz var mı ?

Cevap 2: Güneş ışınlarına maruz kalma yani UV ışınları sonucu sararmalarda, eğer pvc pencere dış yüzeye bakıyorsa
ince zımpara kağıdı ile zımparalamak rengi biraz açar fakat yüzey düzgünlüğünü azaltır.
uPVC temizleyicileri bu işte daha etkin rol oynar
Evde kendi yöntem ile önlemek için bir seçenekte, Sert Diş Fırçasına diş macunu ve Karbonat döküp fırçalamak açık koyuluk rengini biraz açar .
 

Üst