PVC Pencerelerin Maliyet ve Fayda OranlarıPVC Pencerelerin Maliyet ve Fayda OranlarıPVC Pencerelerin Maliyet ve Fayda Oranları​

Evinizin ya da iş yerinizin pencere ve çerçevelerini değiştirmek istiyorsunuz fakat size ne kadara gelecek bilmiyorsunuz. O halde biz size bu konuda kısaca bilgi verelim. Öncelikle, pencere değişiminde maliyeti arttıran ya da azaltan en önemli faktör çerçevenin yapıldığı malzemedir. Daha sonra cam, montaj ve nakliye ücretleri çerçeve fiyatlarının üzerine eklenir. PVC pencere fiyatlarına bakıldığında; en pahalı olan Ahşap çerçevelerdir. Ahşam çerçeveler PVC pencerelerden yaklaşık olarak %20 ya da %50 daha pahalıdır. Alüminyum çerçeveler ise yüzde oranlarını daha yukarı çekerek %30 ya da %70 arasında değişmektedir. En ucuz maliyetli olanlar ise plastik çerçevelerdir. Plastik çerçeveler diğer çerçeve seçeneklerinin aksine daha az bir süre garanti altındadır.PVC Kapılar
PVC kapı seçenekleri de tıpkı pençeler de olduğu gibidir. Eğer hedefiniz ekonomik olmak ise size plastik çerçeve ve kapı öneriyoruz. En geniş renk ve desen seçeneğine sahip olan plastikler yaklaşık 50 yıl kullanım garantisi vermektedir. Kullanımı ve bakımı kolaydır. Görüntü açısından göz zevkine hitap eder. Eğer uygun ve kaliteli pencere ve kapı yaptırmak istiyorsanız, Önerimiz Ahşap malzemeden yapılan kapı ve pencereler olacaktır. Ahşap çoğu yerde kullanıldığı gibi klasik ve özgün bir görünüm sağlar. Bunun yanı sıra mükemmel bir yalıtım sağlayacaktır. Yıllarca kullanabileceğiniz, dayanıklı ürün istiyorsanız Alüminyum kapı ve pencereler asla paslanmaz, bozulmaz, kir tutmaz ve uzun ömürlüdür.

PVC Kapı ve Pencere Yaptırmanın Faydaları
Pimapen kapı ve pencereler evlerin ve iş yerlerinin artık olmazsa olmazı. Bunun en büyük sebebi ise sağladığı faydalardır. Bu faydalara şöyle bir göz atmak gerekirse;

  • Temizlemesi kolaydır.
  • Hiçbir şekilde boya gerektirmez.
  • Canlı renkler ve desen seçenekleri ile uyum yakalanabilir.
  • Çürümez ve paslanmazlar
  • Çözülme ve bükülme olmaz, su geçirmezler.
  • Yanmalara karşı dirençlidir ve yalıtım özellikleri vardır.
  • Tüm bunların yanı sıra kullanımı kolay, ucuz maliyetli, kolay kuruluma sahiptirler.


Ortalama bir hesap yaparsak, pencere montajı yapımında en önemli kısım çerçevedir. Çerçeve ve seçilen camın malzeme fiyatları belirlendikten sonra kullanılacak malzeme fiyatı maliyetin yaklaşık %48 civarını oluşturmaktadır. Geriye kalan işçilik ve nakliye ücretleridir.
 

Model

Editör
Katılım
23 Eki 2020
Mesajlar
68
Tepkime puanı
0
Fiyat: Bütçem için hangi profiller?

PVC, pencere profilleri için çeşitli olası malzemelerin en ucuzudur. Ve bu kaliteden ödün vermeden. PVC mükemmel yalıtım değerlerine sahiptir ve doğrudan istediğiniz renkte sipariş edebilirsiniz. Bu, fazladan yalıtım veya boya için PVC'den herhangi bir ücret talep etmenize gerek olmadığı anlamına gelir.

Ahşap pencereler, yani ahşap profiller PVC'den biraz daha pahalıdır, ancak biraz daha iyi bir yalıtım değerine sahiptir. Ahşabın fiyatı için, bakım için hala maliyetlerin bulunduğunu göz önünde bulundurmalısınız. Her zaman ahşabı toplamanız, ayrıca masrafları da içeren yağlar veya cilalar kullanmanız gerekir.

Ahşabın sıcak görünümünden hoşlanıyor musunuz, ancak PVC'nin faydalarını mı istiyorsunuz? Bu mümkün! Piyasada ahşap görünümlü PVC pencereler var. Bunlar bugün gerçek ahşaptan ayırt edilemez.

Bütçenize uygun her türden pvc kapı ve pencere mümkündür. Bu fiyat farkının en önemli detayı ise et kalınlığıdır. Kalınlığı ince olan profil daha ucuz kalın olan profilin fiyatı biraz daha yüksektir.
 

Model

Editör
Katılım
23 Eki 2020
Mesajlar
68
Tepkime puanı
0

PVC Pencere Fiyatları​


Metre tül nedir? PVC Pencere Fiyatı Nasıl Hesaplanır?


Türkiye’de PVC pencere satışı yapan firmalar, bir sektör standardı olan metre tül (m.tül) tanımı üzerinden hesaplama yaparlar. Metre tül bir doğramayı oluşturan tüm ana profillerin (Kasa, Pencere Kanadı, Kapı Kanadı, Orta Kayıt, Pervaz) ölçülerini içeren hesaplama birimidir.
Doğrama birim fiyatı hesaplanırken metre tül olarak hesaplanan ana profillere;

Aksesuarlar (Tek Açılım, Çift Açılım, Kilitli Kapı, Wc kapısı, Çocuk kilidi vb.)
Cam (Isıcam Klasik, Isıcam Sinerji v.b.)
Mermer
Montaj
eklenerek nihai fiyata ulaşılır.


Örnek Brüt PVC Pencere Metrajı Hesaplama

Örnek olarak WinLIFE Maestro (70 mm) serisinden 1300 mm x 1300 mm ebatlarındaki sol tarafı sabit, sağ tarafı Çift Açılımlı PVC pencerenin brüt metretül fiyat hesabı yer almaktadır.
 

Üst