PVC Plaka


PVC Plaka

PVC Plaka​


PVC plaka kimyasal endüstrinin hayatımıza kattığı faydalı ürünlerden biri olduğu gibi çok da değerlidir. Genellikle katı ve sert bir yapıda olan bu polimer maddeler kimyasallara dayanıklı bir yapıya bürünmüşlerdir. Maliyeti ucuz olduğu kadar satış fiyatları da uygundur. Sert bir plastik olan PVC. çeşitli işlemlerden geçerek esnetilerek yumuşatılmakta ve bu haliyle de pek çok alanda kendini gösterebilmektedir.
Geri dönüşümü yapılabilen ürünlerden biri olan PVC, uluslar arası seviyede onaylanmış ve yayılmış bir malzeme olup kullanım alanı da günden güne artan bir ürün haline gelmiştir. Dekorasyon için malzeme olarak da yararlanılan PVC, uygun fiyatlı olmasıyla da ayrı ilgi görmektedir. Farklı farklı alanlarda kullanılmak üzere işlenebilen ve stoklanabilen bu malzeme, hayatımızda önemli bir yer tutmaktadır.

PVC Plaka Hangi Alanlarda Kullanılır?​

Çok geniş bir kullanım alanı bulunan PVC plaka genel olarak, plastik obje yapımında ve kaplama alanlarında kullanılmaktadır. Bunlara ek olarak; ambalaj yapımında, kapı ile pencerelerde, mobilya sektörü, döşeme malzemelerinde, tesisat malzemelerinde ve çatılarda da kendine alan bulmuştur. İşlenmesi kolay ve maliyeti ucuz olduğundan PVC madde binaların yapımında da önemli rol oynamıştır. Betonda, ahşapta ve kilde önemli rolleri olmuştur.
Sağlık sektöründe de çoğunlukla kullanılan PVC plaka, güvenlik bakımından asit ve bazlara dayanıklı olduğu için tercih edilmektedir. Örnek vermek gerekirse, hastanelerde sıklıkla kullanılan serumlar ve kan torbaları PVC maddesine esneklik kazandırılmasıyla hazırlanmış olan ürünlerdendir. Farklı pek çok alanda rahatlıkla kullanılan bir malzemedir.

PVC Plaka Özellikleri Ve Fiyatları Nedir?​

Bu plakalar hava şartlarına karşı sağlam olmaktadırlar. Ağır bir malzemeden olmadıkları için de taşıması gayet kolay olmaktadır. Çok uzun ömürlü olduğu gibi yıpranmaları da zordur. Düzgün bir yüzeye sahip olmalarıyla sanayinin temel malzemelerinden biri haline de gelmişlerdir. Sağlığa zararlı olmaması da tercih edilmesindeki baş aktörlerdendir.
Pek çok avantajı olan ve çeşitli alanlarda kullanılan PVC plakaların fiyatları oldukça uygundur. Hemen hemen her keseye uyan fiyatlandırmalarıyla tercih edilebilecek bir ürün olan plakaların da kendi içinde bazı kriterler doğrultusunda fiyat dalgalanmaları olabileceğini de unutmamak gerekir.
 

Üst