PVC Tavan Kaplama


PVC Tavan Kaplama


PVC Tavan Kaplama​


PVC hayatın birçok alanında kullanıma sahip bir malzeme olarak döşeme ve tavan kaplamalarında da yerini almıştır. PVC lambri, pratik, uzun ömürlü ve bakımı kolay olması nedeniyle çokça tercih edilmektedir. Tavan kaplamalarında son dönemlerin önde gelen malzemeleri arasında yer almaktadır. PVC tavan kaplama beraberinde çok sayıda desen seçeneğini de sunmaktadır. Zevklere hitap eden renk ve desen seçenekleri arasında yapılacak seçimin ortam ile uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. PVC tavan modelleri inşaatların iç mekan tavanlarında kullanılması ile tamir işleminin de kolaylıkla yapılabilmesini sağlamaktadır. Ekonomik olması da bir diğer avantajıdır. Dekoratif alanların oluşmasında da yardımcı olan PVC malzeme tesisatları gizleme imkanı sunmaktadır.

PVC Tavan Kaplama Avantajları​


Binanın taşıyıcı sisteminde büyük bir ağırlığa neden olmayan PVC tavan kaplamları hafif yapıdadır. Deprem gibi dış etkenlere karşı dayanıklı olan malzeme bina ile hareketi uyumlu olmaktadır. İdeal bir sistem olan PVC tavan kaplama her konutta kullanılabilmektedir. Ses ve ısı yalıtım performansı güçlü olmakla beraber nemli ve ıslak ortamlarda da kullanımı uygun olup bakteri üremesine engel olarak nemden ve ıslaklıktan etkilenmemektedir. Estetik görünüme kavuşan bir yapı için akustik özellikler sunan bu malzeme ideal asma tavanlar için en uygun malzemedir. Aynı zamanda kullanışlı ve ekonomik olan bu sistem, yangın, hava şartları gibi dış etkenlere karşı üstün dayanıklılık sağlamaktadır.

PVC Tavan Kaplama Çeşitleri​


Hasır desenli, dekoratif, labirent, antik ceviz, hasır meşe, dekoratif yıldız, dekoratif dalga gibi isimlerde çeşitleri bulunan PVC tavan kaplama her türlü yaşam alanlarında kullanılabilmektedir. Kullanıldığı ortama estetik bir görünüm katan tavan kaplamaları aynı zamanda sağlıklı yaşam alanlarının oluşmasına da katkıda bulunur. Ekonomik ve kullanışlı olan modelleri içerisinde bulundurmakta olup tasarruf ürünlerinden sayılabilirler. PVC malzeme ısı ve izolasyon bakımından etkin kullanılmakla beraber ürün beklentilerini karşılayan özelliklere de sahiptir. Tavan kaplamaları için montaj kolaylığı ve tavana hafif yük bindirmesi için tercih edilecek en iyi malzemeler arasındadır. Üstelik PVC tavan kaplama çeşitleri nem ve rutubete sebep olmayan hijyenik bir yapıda olmaktadır.
 

Üst