PVC Yer DöşemeleriPVC Yer Döşemeleri

PVC Yer Döşemeleri​


PVC geniş bir kullanım alanına sahip olan bir kaplama malzemesi olarak zeminlerde de kullanılmaktadır. Ham madde olarak kullanılan PVC, yer döşemelerinde yapısı sayesinde kolay uygulanabilirliği ile sıklıkla kullanılmaktadır. PVC leke tutmayan bir malzeme olarak temizliği de kolay olmaktadır. Spor salonlarında, hastanelerde, okullarda pürüzsüz yüzeye sahip olması sayesinde sıklıkla tercih edilmektedir. PVC yer döşemeleri dış etkenlere dayanıklılığının yanı sıra bakım kolaylığı sunmaktadır. Kalabalık iç mekan zeminlerinde kullanım açısından da kolaylık sağlayan bir yapıya sahiplerdir. Kolay uygulanması, kullanım ömrünün uzun olması, sağlığa uygun olması ve çeşitlerinin fazla olması her alanda PVC yapı malzemelerinin kullanımına rastlanmamasını sağlamıştır.

PVC Yer Döşeme Çeşitleri​


PVC yer döşemeleri renk ve desen bakımından oldukça çeşitlidir. Zengin çeşit ve renk seçenekleri sunan PVC zemin kaplamalarını kullanılacak alan ile uyumlu desenlerde bulmak kolay olmaktadır. Evin her odasında kullanılabilen PVC yer döşemeleri mutfak için de hijyenik olması ve temizlenmesi kolay olması düşünüldüğünde oldukça iyi bir seçim olmaktadır. Bu nedenle hastanelerde de yaygın bir kullanıma sahiptirler. Farklı modellerde bulunan PVC yer döşemeleri engelliler için çeşitli yapılarda yürüyüş yolları oluşturmak amaçlı da kullanılmaktadır. PVC zemin kaplamasının içerisine sıvı geçmemekte olup zeminde kalmasını sağlamaktadır. PVC malzemeden elde edilen yer döşemeleri kabarma yapmamaktadır. Malzemenin rutubetlenmesi ve küflenmesi söz konusu olmamaktadır.

PVC yer Döşeme Fiyatları​


Farklı model ve desenlerde farklı fiyatlarla sunulan PVC yapı malzemelerin uygun fiyatlarla edinmek mümkün. Renk seçeneklerine göre fiyatları değişen PVC yer döşemeleri sıvıya ve ısıya karşı dayanıklılık gösteren bir yapıda olduğu için çok yaygın kullanılmaktadır. Bu yanmaz ve su geçirmezlik özelliği dolayısıyla dünya piyasasında son zamanlarda önemli bir yer edinmiştir PVC malzeme. Ticari faaliyetler için kullanılan zemin kaplamalarının çok sayıda modeli olması her ortama uyumlu olması açısından büyük avantaj sağlamaktadır. Farlı mülk tiplerine göre PVC satışları gerçekleştirilmekte olup uygulama alanının büyüklüğüne göre ortalama bir fiyat belirlenmektedir. Kataloglardan renk ve desen seçimi yapılabilmektedir. Böylece duvar ve eşyaların renkleri ile uyumlu bir yer döşemesi seçilebilmektedir.
 

Üst