Sevgi Huzur Mutluluk


ikra

Yönetici
Katılım
12 Eyl 2019
Mesajlar
479
Tepkime puanı
479
Sevgi Huzur Mutluluk


Günümüzde iş dünyasının hareketli yapısı ve hayat koşuşturması sebebiyle ruhumuzu dinleyip, dinginleştirmeye çoğunlukla zaman ayıramıyoruz. Ancak eski çağlardan günümüze kadar gelen hekimlerin doktorini içsel huzurun sağlanamaması durumunda bedeni ve akli dengenin sağlanamayacağı yönündedir.


Dengelerden uzak bir hayat ise sevgi ve mutluğu gün geçtikçe yitirmemize neden olmaktadır. Aslında baktığımızda şükür sebebi olan birçok zenginlik hayatın akışında farkedilemediğinden hepimizi gün geçtikçe daha agresif hayatlar sürmek durumunda kaldığımızdan beynimiz ile ruhumuz arasında ki akışın devamlılığını engelliyoruz.Modern hayatın yarattığı bu içsel huzur eksiklikleri çeşitli ticari yaklaşımlarla giderilmek istenilse de önemli olan kişisinin kendi ruhuna bakıp dengeyi bulmasıdır. İç dünyamıza dönüp bakmadıkca huzuru yeniden elde etmek ne yazık ki mümkün değildir.

Kaynak: https://www.sevgiforum.com/konular/sevgi-huzur-mutluluk.164/
 


Katılım
19 Eyl 2019
Mesajlar
24
Tepkime puanı
16
Yazıyı okurken büyük keyif aldım.
İnadına yaşamak diyelim biz.
İnadına hayata ve yaşama tutunma diyelim.
İnadina sevgi inadına huzur inadına mutluluk diyelim
 
Katılım
3 Haz 2020
Mesajlar
6
Tepkime puanı
9
Her şey kendinizi sevmenizle başlar. Önce kendinize değer verin ve düşünün siz özelsiniz ! Özel yaratıldınız.
 
Katılım
11 Haz 2020
Mesajlar
69
Tepkime puanı
81
Umarım hepimiz dediğiniz gibi iç dünyamıza dönmeyi başarabiliriz. Sevgi, huzur ve mutluluğa kavuşabilmek için öncelikle içimizin temiz olması gerekir.
Gıybet, kin, iftira, haset, dedikodu, yalan ve benzeri kötü huylardan arınmış bir kalp daima huzur içinde olacaktır, herkes tarafından sevilecek ve kendisi de gerçekten sevmeyi başarabilecektir.
 
Katılım
21 Haz 2020
Mesajlar
18
Tepkime puanı
5
Bir insanda İslamiyet sevgisi varsa, bu sevginin gerektirdiklerini de yerine getiriyorsa yani bu sevgiyi hayatına yansıtıyorsa, huzur ve mutluluk zaten gelecektir. Asıl mesele, sevebilmek ve sevdiğini belli edebilmektir. Her şey, bu sevgiye bağlıdır. Sevgi olmadan huzur ve mutluluk da olmayacaktır. Sevgi tıpkı bir mıknatısa benzer. Huzuru, mutluluğu, başarıyı kendine çeker.
 
Katılım
26 Haz 2020
Mesajlar
20
Tepkime puanı
8
Bu üç kriteri aynı anda yakalamak hiçte kolay değil. Dünyanın hâli ortada. Bir yandan savaşlar diğer yandan çaresi bulunamayan hastalıklar ölümler ve ağır bedeller ödenen kazalar.

Dünyada mutlu olmanız için tüm bu şartların iyileşmesini beklemeniz geekmiyor. Bekleseniz bile buna ömrünüz yetmez. İçinde bulunduğunuz durumu değerlendirin ve yaşayın. Elinizdeki küçük değerlere önem verin. Bazen sıcak somun bir acı soğan bazen de sadece bir çay hayattan lezzet almamıza sebeptir. Mutlu olmak için çok paraya yada çok eşyaya ihtiyacınız yok.
 
Katılım
21 Haz 2020
Mesajlar
21
Tepkime puanı
14
Sevginin, huzurun ve mutluluğun sebebi dinimize uymak; bu nimetlere sahip olmanın gereği de şükretmek ve kıymetini bilmektir. Gerçek sevgiyi bulan insan, sevdiklerinin sevgisini kaybetmekten korkmalı, bu konuda hassas olmalıdır. Mutlu ve huzurlu bir hayatı olan insan, bu nimetlerin elinden gitmemesi için sürekli hamd ve şükretmeli, mutsuz insanları düşünerek onlara yardımcı olmaya çalışmalıdır. Çünkü huzur ve mutluluk, paylaştıkça eksilmez, giderek artar. Büyük insanlar başkasını mutlu ederek mutlu olurlar.
 


Üst