Sizi mutluluğa götürecek 5 ipucu

Editör

Editör
Katılım
13 Eyl 2019
Mesajlar
302
Tepkime puanı
51
Sizi mutluluğa götürecek 5 ipucu


Sizi mutluluğa götürecek 5 ipucu1. Sizi mutlu eden şeyleri yeniden yapmaya başlayın. Basketbol oynamaktan şiir yazmaya kadar bir zamanlar yapmaktan zevk aldığınız şeyler vardır. Çalışma hayatı ya da yaşınızın ilerlemesi sizi bunları yapmaktan alıkoymuş olabilir. Bırakma nedeniniz her ne olursa olsun tekrar yapmayı deneyin. Eskiden yaptığınız şeyleri tekrar yapmaya başlamak mutluluğunuzu artıracaktır.

2. Kendini kaybet. Bir şeyle meşgul olup zamanın nasıl geçtiğini fark etmediğiniz zamanlar oldu mu? Bu şeyleri yeniden yapmaya başlayın. Örneğin, bir kitaba başlayıp nasıl bittiğini anlamadan saatler geçmesi gibi. Ya da ev işleri ile uğraşın. Uzun zamandır düzenlemediğiniz dolapları düzeltin ya da eskimiş duvar kağıdınızı kendiniz yapmayı deneyin veya duvarlarınızı boyayın.

3. Yapacak yeni şeyler bulun. Yeni şeyler yapmak beyninizi mutlu edecektir. Bisiklet sürebilir ya da çimlere uzanıp gökyüzünü seyredebilirsiniz. En son ne zaman bunları yaptınız?

4. Kendiniz için bir şeyler yapın. Ailenizle vakit geçirmeyi seviyorsunuz. Fakat ara sıra sadece kendinize vakit ayırın ve sevdiğiniz şeyleri yapmayı deneyin. Bunun için bir not defteri alın ve yapmaktan hoşlandığınız şeyler için plan yapın. Daha sonra bu planı uygulamaya koyulun.

5. Doğanın içinde vakit geçirin. Doğayla vakit geçirmek hem ruhunuza hem de bedeninize iyi gelecektir. Huzur, dinginlik, sessizlik, temiz hava kime iyi gelmez ki.Yapmanız gerekenler listesi hazırlayın
Daha önce yaparken keyif aldığınız ve son zamanlarda yapmayı bıraktığınız şeylerin listesini yapın. Ve bunları tekrar yapmayı deneyin eğer hala keyif alıyorsanız devam edebilirsiniz.

Günde en az 10 dk dışarıda vakit geçirin. Ormanda yürüyüş yapın ya da bisiklet sürün.

Geçmişte yapmaktan hoşlanmadığınız şeylerin listesini yapın. Bunları tekrar yapmaktan kaçının. Böylece mutluluğa giden yolu bulmanız daha kolay olacaktır.

Kaynak: https://www.sevgiforum.com/konular/sizi-mutluluga-goturecek-5-ipucu.350/
 


Üst