Umut herzaman var

ikra

Yönetici
Katılım
12 Eyl 2019
Mesajlar
576
Tepkime puanı
479
Umut Her Zaman Var


Umut herzaman var…

Hayal edilmesi gereken neler var ki hayatta ;

Önceliği para olanlar bir de mutluluk dileyenler.

İstemek önemli ama bazen insanlar kendi istedikleri şeylerin onlar için ulaşılmaz olduklarını düşünürler,hayal ederler sonra ümit etmeye başlarlar.

Eşeği sağlam kazığa bağlamak zor gelir çoğumuza, ipi boşta nasıl olsa gitmez deriz, bir yalnızlık türküsü sonra bir sigara gidip bakmışız ki eşek nerede semeri nerede…

Dünya hayal ettiğin kadardır, daha fazlası yok. Her Şeyi isteyebilir insan bir kütüğün uçmasını bir kuşun yürümesini belki bir denizi taşımak çöllere…

Kelimeler bazen gözlerinin önünden geçer hayallerini yazıya dökersin ama orada bırakma hayatını.

Hayalin ne olduğu önemlidir benim hayatımı kökünden değiştirmeli öyle bir şey hayal et ki seni sen yapan hiçbir şeyi değiştirmeden dünyayı senin ve çevrendeki insanların hayat standartlarını ve düşünce tarzlarını olumlu yönde etkilersin ve sen bunu hayalin gerçekleştiğinde hisset.

Hayaller tek başına bir anlam ifade etmez çünkü anlamlandır ve kendine bir söz ver `ben bu hayali gerçeğe çevirebilirim.'

Sonra tekrar düşün nereden başlarım? Diye. Elbet bir çok seçeneğin olacak ve sana en cazip gelen yola gireceksin. Mutluluğu bile hak etmeliyken insan hayallerine kavuşması için emek harcamalı ve sonra umut ederek sabrı ve dirayetini ortaya koyup çalışmalı. Güzel yaşamak istiyorsan güzel kur hayalini.

Ve sen umud etmeyi bırakma kimin kelimeleri ağır gelirse kimin koyduğu taş ağır gelirse gelsin sen hayalinden vazgeçme çünkü nefes alıyorsan bu hep bir umut vardır demektir.

Hayat hayal edip vazgeçmeyen insanlar sayesinde daha güzel çünkü onlar pes etmedi sende pes etme.

Thomas Alva Edison dünyayı aydınlatmak istedi, 4. Sınıfta algılama yeteneği zayıf diye okuldan uzaklaştırıldı sonrasında evinde ufak bir kimya laboratuvarı kurdu, gazete satmaya başladı trende kendi yaptığı ufak bölmede patlama meydana geldi işitme sorunu kalıcı hale geldi ama vazgeçmedi dünya onun sayesinde karanlıktan arındı,

Nikola tesla; alternatif akım üzerine çalıştı, 1893 yılında, cihazlarıyla kablosuz iletişim olasılığı hakkında açıklamalar yaptı. Tesla, bu fikirleri kıtalararası bir kablosuz iletişim ve güç ileticisi olan bitmemiş Wardenclyffe Kulesi projesinde pratik kullanıma sunmaya çalıştı sayesinde kıtalararası konuşabiliyoruz.

Henry Ford v8 motoru yaparken 1 sene ekibinin imkansız dediği işi başardı.

Alexander Graham Bell Annesi için işitme cihazı üretmeye çalışırken telefonu

Daha benzeri çok olan bir sürü örneği bulunan bu adamlar vazgeçmedi umutlarını hayalleriyle ve azimleriyle beslediler ve imkansız gözükeni hayata geçirdiler.

Vazgeçmek kolay olan asıl mesele hayalleri azime çevirip tarihe yeni başarı hikayeleri yazdırmak ; neden altında senin ismin olmasın… Umut her zaman var.

Kaynak: https://www.sevgiforum.com/konular/umut-herzaman-var.232/
 


Katılım
19 Eyl 2019
Mesajlar
80
Tepkime puanı
39
Olan biteni kabullenip sessizce kapıları kapatmayalım. Zorluklarla direnmektir hayatın gayesi. Çile ile mücadele etmektir yaşamın anlamı. Evet pes etmek yok inadına yaşamak inadina sevgi diyorum. İçinizdeki o güçlü potansiyeli yeri geldiğinde kuvvetli biçimde dışa vurun. Korkmayın Allah sevgisi kalbinizde ise o sizinle beraberdir, sizi yalnız bırakmayacaktır.

Ne güzel demiş P. Auster kaçtığın şey içinde saklıysa eğer; gittiğin yere onuda götürürsün.
 
Katılım
13 Haz 2020
Mesajlar
5
Tepkime puanı
6
En büyük güç sabır ve umuttur. İnsan umutlu olduğu nispette başarıya ulaşabilir. Ümitsizlik (yeis) hâli insanı karanlık girdaplara sürükler. İnsan maddi imkanlarını kaybedebilir, arkadaşlarını kaybedebilir, sağlığını kaybedebilir fakat umudunu kaybetmemişse, gerçekten kaybetmiş sayılmaz. Asıl iflas, umudunu kaybetmektir. İnsan umutsuz olduğu zaman dibe vurur. Ancak umudu varsa, bir gün gelir kazananlar kervanına o da katılır.
 
Katılım
12 Haz 2020
Mesajlar
34
Tepkime puanı
18
Umut, genellikle baharın habercileri tarafından sembolize edilir ve 'Umutsuz bir hayat yoktur.' denilir. Umut, hayatta güvenin bir ifadesidir. Sabır, kararlılık ve cesaret gibi daha pratik eğilimleri temel alır. Bize sadece amaç edinmeyi değil, aynı zamanda bu amaçlara ulaşmak için gereken motivasyonu da yine o sağlar. Martin Luther'in de söylediği gibi, 'Dünyada yapılan her şey umutla yapılır.'
 
Katılım
11 Haz 2020
Mesajlar
71
Tepkime puanı
81
Umut, insanın hayata tutunduğu daldır. O dalı kırmamak gerekir. Çok günahkar bir insan bile Allah'tan ümidini kesmemelidir. Ancak umut kavramını yanlış anlamlandırmamak gerekir. Bir insan hiçbir şey yapmadığı, çalışıp çabalamadığı -deyim yerindeyse- yan gelip yattığı halde, "ben çok umutluyum, kazanacağım" derse bu durum umut etmek değil, kendini avutmaktır. Umut etmek, üzerine düşeni yapıp sonucu sabırla beklemektir. İhlaslı bir şekilde tevbe edenler, kabul edildiğinden umutlu olmalıdır.
 
Katılım
12 Haz 2020
Mesajlar
45
Tepkime puanı
18
Gerçek umutsuzluk; can çekişme, mezar ya da uçurumdur. Umutsuzluk konuştu mu, hele yazdı mı, hemen bir kardeş el uzanır sana, ağaç anlam kazanır, sevgi doğar. Umutsuz edebiyat sözü, birbirini tutmayan iki sözdür. Çünkü edebiyat olan her yerde umut vardır.”
 
Katılım
21 Haz 2020
Mesajlar
21
Tepkime puanı
10
İnsan ne kadar büyük belalara giriftar olursa olsun umudunu yitirmeden sabretmelidir. Asıl kayıp, asıl iflas, asıl çöküş, umudunu yitirmekle başlar. Umut, insanın can simidi gibidir. Umudu olmayan insanın derin sularda boğulmaması imkansızdır. Umut önümüzü aydınlatan bir meşaledir. Umudunu kaybeden insanlar yolunu da, kendi benliğini de kaybederler. Müslümanın hayatında umutsuzluğa yer yoktur. Bir Müslüman, en çaresiz anlarda bile umutsuzluğa kapılmaz. Çünkü o, Allâhü teâlânın her şeye muktedir olduğunu, onun gücünün her şeye yettiğini bilir. Tıbbın çare bulamadığı bir hastalığa yakalansa ve hatta doktorlar kendisine birkaç ay ömrünün kaldığını söylese bile o, hiçbir zaman umut etmeyi bırakmaz. "Ölümden başka her şeyin çaresi vardır." diye düşünür ve nusrete (yardıma) kavuşmayı sabır içinde bekler.
 
Katılım
21 Haz 2020
Mesajlar
22
Tepkime puanı
11
Umutsuzluk insanı kemiren bir kurttur. Umut ise gönül bahçesinde çiçeklerin yeşermesine vesile olur. Dünyadaki en büyük kötülüklerden biri insanların umutlarıyla oynamak, onlara umut verip yarı yolda bırakmaktır. Umarım siz değerli forum üyelerinin umudu hiç solmaz ve umut ettiğiniz şeylere bir an önce kavuşursunuz.
 
Üst