Sevgi Çok Büyük Bir Güç Müdür?

Sevgi'nin Gücü

Sevgi Çok Büyük Bir Güç Müdür?

İnsanları birbirine bağlayan bağlar olduğu hepimizce bilinir. Yaşamanın inceliklerini bize öğreten, yaşamaktan keyif almamızı sağlayan güç kesinlikle sevgidir. Sevgi faktörünün ortadan kalkması ile yerini kin ve nefretin aldığı hepimizin malumudur. Sevginin azalması ile birlikte düşmanlıklar artar, tahammül azalır.

Sevginin yakalanması ile birçok şey karşılıksız olarak yapılmakta iken, sevginin azalması ile birlikte menfaatler ortaya çıkmaktadır. Günümüzde menfaatlerin çok yüksek bir değeri olmasından hepimiz şikayet ederiz. Bunun gerçek sebebi sevginin azalmasıdır.

Sevgi hissedilebilir bir kavramdır. Tebessümden kişinin bile karşısındakine bu duygu ile yaklaşıp yaklaşmadığı çok net bir şekilde anlaşılır. Sevgi dolu bir gülücük ile yapmacık olan bir yaklaşım arasındaki fark anlaşılır. Sevgi ile yaklaşmak birçok olumsuz tepkiyi ortadan kaldırır. Bu sebeple sevgi son derece büyük bir güçtür.

Sevgi Nasıl Başlar?

İnsanlar sevmeyi yaratanından öğrenmektedir. Bu sebeple ilk olarak sevgi onunla başlamaktadır. Sayısız nimetleri bizlere ikram eden yaratanı severek sevgi kavramı oluşur ve yaratılan yaratanın hatırına sevilmeye başlar. Böylelikle kuş, taş, insan vb. ne olursa olsun insan için fark etmeyecektir. Her şey sevilmeye layıktır. Çünkü hepsi onun eseridir.

Sevgiyi Nasıl Kullanmak Gerekir?[

Sevgi bir hazine olarak değerlendirilir. Çok önemli bir güç olduğu da artık kabul edilmektedir. Toplum içerisinde ki en büyük güç olarak sevgi gösterilir. Bir kişinin diğerini sevmesi ile gözünün hiçbir şeyi görmeyeceği birçok örnekte görülmüştür. Sevgiyi korumak da oldukça önemlidir. Çok kaliteli olarak yaşanmakta olan sevgiler ilerleyen zamanlarda yaşananların tesiri ile nefrete dönüşebilir. Sevginin kazanılması kadar kaybedilmemesine de çok dikkat edilmelidir.

Sevginin paylaşılması toplum içerisinde sevginin yayılması ile sonuçlanmaktadır. Birçok örnek olarak gösterilmekte olan toplumlar ve insanlar sevgileri ile çok önemli başarıları elde etmiştir. Sevgi sadece insana beslenen bir şey değildir. Vatan sevgisi, Bayrak sevgisi gibi sevgilerinde karşılıksız olması durumunda çok değerli olduğu bilinmelidir. Sevgi yüreğin yakıtı olarak değerlendirilmesi ile faydalı bir hale gelmektedir.

Yorum yapın