Sevgiyi Yaşama Katabilmek

sevgiyi-yasama-katabilmek.jpg

Sevgiyi Yaşama Katabilmek

Yaşamın size getirdiği zorluklar karşısında verdiğiniz tepkiler hayata sevgiyle bakıp bakmayacağınızı belirleyen önemli ayrıntılardadır. Herkesin hayatında olan olumsuzlukları başkalaştırıp hayata katmak, geçmiş hataların sonuçlarını deneyimlere eklemek ve buna göre yeni yollara çıkmak,çok istediğiniz ve gerçekleşmeyen her ne ise belki de bu şekilde olmasının size gün gelip daha iyi sonuçlar doğuracağını bilmek ve her şeyden öte sizin etki edemediğiniz bir ilahi gücün varlığını kabul edip zaman zaman akışa bırakıp izlemek daha sevgi dolu gözlerle bakabilmenize yardımcı olan küçük detaylardır.

Sevgiyi yaşama katmak denildiğinde çoğunluğun aklına gelen Pollyannacılık kavramı değil aslında bahsettiğimiz. Kötülerin olduğunu da bilmek ancak kötüye maruz kalsak bile umuttan vazgeçemeden sevgiyle bakabilmek. Tabi ki herkesin başına sevgiye inançsızlaştıracak olaylar gelmesi kaçınılmazdır. En basitinden çok sevdiğiniz o kişinin sizi terk etmesi, siz sevgiyle yaklaşsanız bile bir türlü size kanı ısınmayan yöneticiniz ve dile getirmekten kimsenin hoşlanmadığı belki de kriminal detaylar barındıran dünyadan tüm sevginin alındığını düşündüren bazı olaylar…. Bunlara şahit oldukça sevginin yok olduğunu düşünmek için çok fazla sebebiniz olsa dahi aslında bir yerlerde sevgiyle büyüyen tohumların, sevgiyle yeşeren ağaçların, sevgiyle ışıldayan gözlerin olduğunu unutmamak gerekir. Böylelikle en azında hala gülümsetecek detaylara sahip bir dünyada yaşadığımıza inancımız artacaktır.

Sevgiyi hayata katmanın bir diğer yolu gülümsemektir. Siz gülümsediğinizde doğa ve doğada bulunan canlılar size gülümsemeye başlarlar. Evet uzun zamandır gülümsemediyseniz bu zaman alacaktır belki ama siz gülümsediğinizde evren gülümser. Kötü anlar yaşadığınızda buna inanmak zor olacaktır evet ama aslında gülümseyen gözlerinizi kaldırıp dünyaya baktığınızda her şeyin sevgiyle yaratıldığında tanık olacaksınız. Bu sevgiyi yaşamınızın tam ortasına alacak olan yaklaşımdır. İstikrarlı inanç o güzelliklerin hayatınıza girmesini sağlayacağından inanarak sevgiye yönelmek sevgiyi yaşamınıza katmanızı sağlayacak en önemli ayrıntıdır. Unutmayın ki sevgiyle yaratıldı bu dünya. Severek hayatınızı yaratabilirsiniz.

Yorum yapın