Zihin Gücü Nasıl Arttırılır?

Zihin Gücü Nasıl Arttırılır?

İnsanlar, beyin esnekliğimiz, yani beynimizin işlevini değiştirme ve büyütme yeteneğimiz olduğu için şanslıdır. Yeni bağlantılar kurabilir ve belki de zihninizi ve bedeninizi uyararak yeni beyin hücrelerini geliştirebilirsiniz. Ve bilişsel işlevi iyileştirmek için az miktarda çaba, orantısız olarak büyük pozitif getirilere sahiptir, bu yüzden beyin gücünüzü nasıl geliştireceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

Yeni beceriler öğrenin. Yeni beceriler öğrenerek, beyninizi meşgul edecek ve yeni sinirsel bağlantılar kurabilecek ve bilişsel işlevinizi geliştirecek şekilde meydan okuyacaksınız.

Yeni bir dil öğrenmek aklınızı genişletmek için mükemmel bir yoldur. Beyninizi alışık olmayan şekillerde çalışmaya zorlar ve etrafınızdaki dünyayı yeni bir dilsel bakış açısıyla görmenize yardımcı olabilir.

Merakı yetiştirin. Olayları oldukları gibi kabul etme. Bunun yerine, sürekli olarak bir şeyleri sorgulamayı öğrenin – açık veya basit görünen şeyler bile.

Okuyun. Okuma, beyninizin yanı sıra hayal gücünüzle de etkileşir ve yeni şeyler öğrenmenin ve insanları, yerleri, nesneleri ve fikirleri yeni ve farklı şekillerde görmeyi öğrenmenin mükemmel bir yoludur.

Beyin oyunları ve bulmacalar yapın. Beyin bedeninizi ve uyumunuzu korumak için tasarlanmış her türlü oyun bulunmaktadır. Etrafına bak, deney yap ve senin için neyin işe yaradığını bul.

Odak ve gözden geçirin. Öğrenmeye ve düşüncenizi geliştirmeye odaklanın. Yeni bir fikre ya da gerçeğe rastladığınızda, onu öğrenmeye ve onu hafızaya almaya odaklanın. Ardından, periyodik olarak öğrendiğiniz yeni fikirleri ve gerçekleri tekrar gözden geçirin ve kendinize prova yapın.

Yorum yapın